فرانسه صدرنشین گروه مرگ شد/ گورتسکا و رونالدو، آلمان و پرتغال را نجات دادند

در آخرین دیدارهای گروه F یورو ۲۰۲۰ شاهد دو تساوی ۲-۲ بودیم تا سه تیم فرانسه، آلمان و پرتغال راهی مرحله حذفی شوند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از خبرورزشی، تکلیف گروه F یورو ۲۰۲۰ هم امشب با تساوی‌های ۲-۲ و صعود هر سه تیم مطرح فرانسه، آلمان و پرتغال روشن شد.
در ورزشگاه پوشکاش‌آرنای شهر بوداپست مجارستان، پرتغال و فرانسه فینالیست‌های یورو ۲۰۱۶ به مصاف هم رفتند که در نهایت به تساوی ۲-۲ دست پیدا کردند.
فرانسه بازی را بهتر شروع کرد و حتی امباپه فرصت داشت در موقعیت تک‌به‌تک دروازه پرتغال را باز کند که پاتریسیو توپ او را گرفت. با این حال پرتغال به گل نخست توسط رونالدو در دقیقه ۳۱ از روی نقطه‌پنالتی رسید. این پنالتی با ضربه مشت لوریس به دانیلو برای سلسائوی اروپا به‌دست آمد. نیمه رو به پایان بود که امباپه پنالتی گرفت تا در دقیقه ۲+۴۵ بنزما کار را به تساوی بکشاند. نیمه دوم فرانسه خیلی زود به گل دوم رسید. بنزما پشت دفاع صاحب توپ شد و گلزنی کرد که ابتدا این گل آفساید اعلام شد، ولی VAR آن را درست تشخیص داد. دقیقه ۶۰ سومین پنالتی بازی به پرتغالی‌ها رسید تا رونالدو دومین گل خودش را بزند که این گل شماره ۱۰۹ ملی او بود. درخشش پاتریسیو در دقایق بعدی باعث شد پرتغال یک امتیاز این بازی را با چنگ و دندان حفظ کند.
در ورزشگاه آلیانتس‌آرنای شهر مونیخ، آلمان مقابل مجارستان قرار گرفت که در این نبرد سخت به تساوی ۲-۲ رسید.
طبق انتظار مجارها بازی دفاعی با ضدحمله را در دستور کار قرار دادند. دقیقه ۱۱ ارسال ناگی و ضربه سر شالای در میان ناباوری مجارستان را به گل رساند. آلمان زیر بارش شدید باران این نیمه کمتر موفق به خلق موقعیت خطرناک شد. تنها ضربه سر هوملس به تیر دروازه مجارها برخورد کرد. دقیقه ۶۷ سرانجام مانشافت به گل رسید. ضربه سر هوملس با اشتباه گولاچی و ضربه نهایی هاورتس تبدیل به گل شد. اما دقیقه ۶۸ روی غفلت خط دفاعی آلمان، سفر دوباره مجارها را پیش انداخت. دقیقه ۸۴ شوت محکم گورتسکا یک مرتبه دیگر آلمان را نجات داد و به گل دوم رساند تا مانشافت به سختی از این مرحله گذر کند.
در گروه F، فرانسه با ۵ امتیاز صدرنشین شد تا در مرحله بعد به مصاف سوئیس برود، آلمان با ۴ امتیاز دوم شد تا حریف انگلیس شود و پرتغال هم با ۴ امتیاز در مرحله بعد با بلژیک رودررو خواهد شد. مجارستان جان‌سخت و ۲ امتیازی هم در رده آخر قرار گرفت و کنار رفت.
مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.