آخرین وضعیت انتخاب سرمربی استقلال/ پاشازاده از بقیه سبقت گرفت!

احتمال این که باشگاه استقلال امشب از میان گزینه‌های مد نظر برای هدایت این تیم فرد مورد نظر خود را انتخاب کند زیاد است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از مهر، استقلال تنها تیم در لیگ برتر است که هنوز سرمربی اش را نشناخته و مدیران این باشگاه با تلاشی شبانه روزی در حال انتخاب بهترین گزینه از بین گزینه‌های موجود هستند. در آخرین اخبار از الکساندر نوری، فرهاد مجیدی، جواد نکونام، مهدی پاشازاده و محمود فکری به عنوان گزینه‌های هدایت این تیم در فصل بعد یاده شده است.

الکساندر نوری
از این مربی دو رگه به عنوان اولین و اصلی ترین گزینه برای هدایت آبی‌ها در فصل آینده یاد می‌شود و حتی مدیران استقلال پیشنهاد خود را به صورت رسمی به وی ارائه داده‌اند.  آخرین خبر از نوری این است که وی هنوز پاسخ پیشنهاد رسمی باشگاه را نداده و به دلیل تنگ بودن وقت و محدودیت زمانی، استقلالی‌ها نمی‌توانند بیشتر از چند ساعت دیگر برای او صبر کنند. شواهد نشان می دهد شانس نوری برای نشستن روی نیمکت داغ آبیها لحظه به لحظه کمرنگ تر می‌شود.

جواد نکونام و محمود فکری
شرایط این دو مربی مثل هم است. شاید اگر هر کدام از آنها تحت قرارداد باشگاه‌های فولاد و نساجی نبودند، باشگاه استقلال تا همین امروز هم صبر نکرده بود و خیلی وقت پیش با یکی از آنها توافق کرده بود.

نکونام و فکری کاپیتان‌های سابق استقلال هستند که هر کدام شان در مقاطعی مختلف پیراهن شماره ۶ این تیم را بر تن کرده و از بهترین بازیکنان تاریخ این باشگاه به حساب می‌آیند.

نکونام رکورددار تعداد بازیهای ملی در ایران و فکری رکورددار تعداد بازی در استقلال است. هر دوی آنها سالهاست به کسوت مربیگری در آمده و در همه سالهای گذشته کارنامه موفقی از خود به جای گذاشته‌اند.

استقلالی‌ها با هر کدام از این دو مربی قصد همکاری داشته باشند، به جز توافق با آنها ناچارند با باشگاه‌های تحت قراردادشان هم توافق کرده و آنها را راضی نمایند.

فرهاد مجیدی
کاپیتان پیشین آبی پوشان که فصل گذشته هم جانشین استراماچونی شد یکی از گزینه‌های جدی هدایت این تیم در فصل پیش رو می‌باشد. مجیدی از حامیان خاصی در بدنه مدیریت استقلال برخودار است اما انتخاب او به عنوان سرمربی بدون تاوان نخواهد بود.

مجیدی نیز با هیچ تیمی تحت قرارداد نیست و در صورت انتخاب به راحتی با آبی ها قرارداد منعقد می‌کند. مشکلی که ممکن است کار را برای توافق نهایی با او سخت کند، عدم اقبال هواداران استقلال به وی است.

فصل گذشته اتفاقاتی در حاشیه استقلال رخ داد که تاحدود روی محبوبیت مجیدی تاثیر گذاشت. استعفای وی در آستانه فینال جام حذفی و از دست رفتن قهرمانی این جام باعث شد تا بسیاری از عاشقان دیروز او، امروز در مقابل نشستن او روی نیمکت مخالفت و مقاومت کنند. اما مجیدی هم از شانس خوبی برای هدایت استقلال برخوردار است.

مهدی پاشازاده
در بین گزینه های ایرانی استقلال دارای بیشترین سابقه مربیگری است. اما سابقه کار او در لیگ برتر کمتر از دیگران است. پاشازاده نیز سالها با پیراهن های شماره ۴ و ۱۰ برای استقلال بازی کرده و از اولین نسل لژیونرهای استقلال در دهه هفتاد است.

پاشازاده شاید در لیگ برتر کمتر از سایر گزینه‌های ایرانی سابقه داشته باشد، اما وی تنها مربی لژیونر استقلال است که به جز ایران، در اروپا نیز سابقه سرمربیگری داشته است. پاشازاده تحت قرارداد هیچ باشگاهی نیست و عقد قرارداد با وی کمترین خسارت را برای باشگاه دارد. هواداران استقلال نسبت به وی اقبال داشته و در مقابل انتخاب او مقاومت نمی‌کنند. به این دلایل می توان شانس او را از دیگران قدری بیشتر دانست.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.