مرور رده

مجله تازه

چرا زمستان‌ها بیشتر دوست داریم کربوهیدرات بخوریم

روزها در فصل زمستان به‌طور قابل توجهی کوتاه‌تر شده‌اند، هوا سردتر شده و وعده ناهار و گزینه‌های میان‌وعده هم معمولا انرژی من را تا ساعت شام تامین می‌کنند. اما من به‌طور کلی گرسنه‌تر هستم و علاقه بیشتری به مواد غذایی کربوهیدراتی پیدا کرده‌ام.…

نکات مراقبتی برای پوست‌های مبتلا به روزاسه

چه کسانی که از داروهای تجویزی استفاده می‌کنند و چه کسانی که لیزردرمانی را برای مقابله با روزاسه در نظر گرفته‌اند،‌ درنهایت باید رژیم هوشمندانه و مناسبی برای مراقبت از پوست خودشان داشته باشند.

ویتامینه‌های پرتقالی برای تقویت ایمنی بدن

پرتقال منبع غنی ویتامین‌C و موثر در تقویت ایمنی بدن است که در فصل زمستان توصیه به گنجاندن آن در رژیم غذایی می‌‌شود. گرچه خوردن میوه کامل بسیار مفید است اما می‌توان با روش‌های خلاقانه و ترکیب با دیگر خوراکی‌ها، تاثیرات مثبت این میوه را تقویت…

عکس| فشار عصبی شدید این بلاها را سر بدن شما می‌آورد

س به عنوان وضعیت فشار روانی یا عاطفی ناشی از شرایط نامساعد، تعریف می‌شود. علائم فشار عصبی بالا و استرس، با توجه به موقعیت فرد و همچنین شرایط او، از فردی با فرد دیگر متفاوت است. در برهه‌ای از زمان، اکثر مردم با احساس استرس روبرو می‌شوند.

عوامل به وجود آمدن دلزدگی در زندگی مشترک

رفتارهای خشونت آمیز شوهران، عدم همکاری در خانواده، ناتوانی در گذراندن وقت کافی با هم، مسائل مربوط به فرزندان و سایرخانواده ها، عدم ارتباط موثر و همچنین مشکلات مالی میتواند پیش بینی کننده دلزدگی زناشویی زوجین باشد.

چرا زن‌ها خیانت می‌کنند؟

براساس یک تصور اشتباه، فقط مردان به شریک زندگی‌شان خیانت می‌کنند و زن‌ها همیشه وفادارند. حقیقت این است که زنان هم شاید به اندازه مردان خیانت می‌کنند.

وقتی در زندگی مشترک عاطفه می‌میرد

آنچنان برنامه ریزی کرده بودند که بقول خودشان همه را انگشت به دهن کنند، ابراز محبتشان نه تنها در خانه بلکه در جمع دوستان و فامیل نیز باید وجود داشته باشد، از بیان کلمات محبت آمیز دریغ نکرده و عشق واقعی شان را به هم ابراز کنند.

شش حوزه تاب‌آوری؛ چگونه با وجود ناملایمات پیشرفت کنیم؟

شش حوزه تاب آوری هرکدام به تنهایی کارکردهایی دارند، اما بر یکدیگر نیز تأثیر می‌گذارند. همانطور که نقاط قوت در برخی از حوزه‌ها می‌تواند حوزه‌های ضعیف‌تر را جبران کند، ضعف در برخی از حوزه‌ها نیز می‌تواند باعث کاهش دامنه‌های دیگر شود.

وقتی نوجوان‌مان دروغ می‌گوید چه کنیم؟

نوجوانان به دلایل زیادی می توانند دروغ بگویند. اگر یکی از فرزندان خود را در حال دروغ گفتن دیدید، باید بدانید که برای رسیدگی به این وضعیت چه کاری می توانید انجام دهید. در این درس با بهره‌گیری از مطالعات علمی، راهکار هایی برای مواجهه با…

علائم بیش فعالی در کودکان چیست و چه درمانی دارد؟

بسیار طبیعی است که کودکان گاه به گاه تکالیف خود را فراموش کنند، در طول کلاس به خواب بروند و یا سر میز شام عصبی شوند. اما بیش فعالی و اختلال نقص توجه بسیار با این فراموشی‌های غیرعمد، متفاوت است.

این روغن محافظ قلب شماست!

نتایج یک بررسی که ۲۸ سال به طول انجامیده نشان می‌دهد، مصرف نوعی روغن می‌تواند به سلامت قلب و کاهش خطر مرگ کمک کند.

عبور شهاب سنگی بزرگ از کنار زمین تا ۳ روز دیگر

اداره ملی هوانوردی و فضایی ایالات متحده، ناسا، ساعاتی پیش و طی بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد، سیارک (۷۴۸۲) ۱۹۹۴ PC۱، با قطر حدود ۱۱۰۰ متر، در هجدهم ژانویه برابر با بیست و هشتم دی ماه از کنار زمین عبور خواهد کرد.
بارگذاری مطالب بیشتر