آمار جهانی کرونا پنج‌شنبه ۵ خرداد/ ثبت بیش از ۵۲۹ میلیون مبتلا تاکنون

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۲۹ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۳۲۳ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۳۰۶ هزار و ۲۶۸ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۵۰۰ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۳۶۲ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش تازه نیوز، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۵.۴ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۶ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹.۴ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا:

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۸۵,۴۴۰,۳۴۰۱,۰۳۰,۴۱۵
۲هند۴۳,۱۴۴,۸۲۰۵۲۴,۵۲۵
۳برزیل۳۰,۸۴۶,۶۰۲۶۶۶,۱۱۲
۴فرانسه۲۹,۴۱۳,۳۷۱۱۴۸,۰۵۶
۵آلمان۲۶,۲۰۵,۰۰۲۱۳۹,۰۲۶
۶انگلیس۲۲,۲۷۶,۹۷۵۱۷۸,۳۱۳
۷روسیه۱۸,۳۰۵,۹۷۳۳۷۸,۶۰۹
۸کره جنوبی۱۸,۰۳۶,۷۲۰۲۴,۰۶۳
۹ایتالیا۱۷,۳۱۲,۴۳۲۱۶۶,۲۶۴
۱۰ترکیه۱۵,۰۶۵,۷۶۷۹۸,۹۳۹

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۰ هزار و ۸۸۲ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۲۹۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۶ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، کانادا، فیلیپین، شیلی، سوئیس، پرو، یونان و کره شمالی نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.