پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۳۱ مرداد/ ریزش شاخص کل ادامه دارد؟

پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ به کدام سمت خواهد رفت؟

به گزارش تازه‌نیوز، شاخص کل بورس تهران امروز مثل دیروز افت زیادی داشت. تابلوهای بورس تهران امروز یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ افتی ۸۹۲۰ واحدی را برای شاخص کل به ثبت رساندند. در پایان معاملات امروز نیز رقم یک میلیون و ۴۲۹ هزار واحدی برای شاخص کل تثبیت شد. شاخص هم‌وزن نیز با ۸۸۸ واحدی افت به محدوده ۳۹۶ هزار واحدی بازگشت و فعلا امیدش برای صعود به کانال ۴۰۰ هزار واحدی را از دست داد.

به نقل از تجارت‌نیوز، هنوز پاسخی از سوی دولت ایلات متحده یا اتحادیه اروپا درباره پشنهادات برجامی ایران صادر نشده است. از سوی دیگر فعالان بورس و سایر بازارهای مالی در انتظار دریافت جواب طرفین غربی هستند. اما وضعیت بازار به مذاکرات بستگی دارد، یعنی سهامداران و فعال دیگر بازارهای دیگر در انتظار نتیجه‌ هستند تا استراتژی معاملات خود را تعیین کنند.

با وجود این موضوع انتظار می‌رود که در صورت احیای توافق و یا تداوم شرایط ابهام آلود فعلی اوضاع بازار به شکل فعلی باشد. اما اگر گشایشی در برجام محقق شود باید انتظار داشت که سهام ریالی و بانکی رشد خوبی داشته باشند.

پیش‌بینی بورس فردا

به طور کلی می‌توان گفت پیش‌بینی بورس روزهای آینده به عوملی مثل نوسانات نرخ دلار و پاسخ قاطع ایالات متحده به پیشنهادات برجامی ایران بستگی دارد. نکته اساسی اینجاست که اگر اتفاق رخ ندهد و احتمالا بازار مسیر فعلی خود را تغییر نخواهد داد.حسین مریدسادات، کارشناس بازار سرمایه د گفت: ارزش معاملات بورس همچنان کم است و بازار سرمایه به واکنشی نشان نمی‌دهد. خبری در بازار نیست و به نوعی حوصله برخی از سهامداران سر رفته است.

وی ادامه داد: نیمه معاملات فردا نزولی است، اما با توجه با توجه به سفارشات و درخواست‌ها درباره خودروها احتمالا در منفی‌ها خریدار دارد.

۱ نظر
  1. رضا مرادی

    برجام چه به توافق برسه و چه به توافق ختم نشه ، در هر دو صورت بازار سرمایه که نسبت به بازارهای موازی خودش همچون دلار ، سکه‌، طلا، خودرو، ملک و …. عقب ماندگی زیادی داره ، مجبور هست که این عقب ماندگی خودش را جبران کند. با توجه به قیمت کنونی دلار ، تورم ، رشد سرسام آور قیمت خودرو ، ملک و … شاخص کل بورس باید در حال حاضر بالای ۴ میلیون واحد باشه و این پایین بودن شاخص که روی یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد ملاحظه می کنید نشان از ارزندگی بودن تمام سهم ها دارد و فنر بورس و فرابورس به زودی آزاد خواهد شد . این خط و این نشان.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.