رئیس‌جمهور چین بیانیه جدید علیه ایران امضا کرد

رئیس‌جمهور چین در جلسه مشترک با سران کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس هم زیر بیانیه‌ای را امضا کرد که در آن از ایران انتقاد شده است.

به گزارش تازه نیوز، در بیانیه مشترک رییس جمهور چین و سران شورای همکاری خلیج فارس آمده است: رهبران بر ضرورت حمایت از پیمان عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای و جلوگیری از اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی در منطقه خلیج [فارس] و تضمین ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران با هدف حفظ امنیت و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی و بر ضرورت همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید کردند.

به نقل از اعتماد، دو طرف تاکید کردند که روابط کشورهای عرب خلیج [فارس] و ایران باید بر اساس پیروی از اصول حسن همجواری و عدم مداخله، احترام به استقلال، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشورها و حل و فصل مناقشه‌ها با ابزارهای مسالمت آمیز، بر اساس منشور ملل متحد و قوانین بین‌المللی و عدم استفاده از زور یا تهدید به آن و حفظ امنیت و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی باشد.

رهبران بر اهمیت گفت‌وگوی جامع کشورهای منطقه برای حل مساله هسته‌ای، فعالیت‌های ثبات زدای ایران و حمایت ایران از گروه‌های تروریستی و فرقه‌گرا و سازمان‌های مسلح غیرقانونی، جلوگیری از اشاعه موشک‌های بالستیک و پهپادها، تضمین امنیت دریانوردی بین‌المللی و تاسیسات نفتی و رعایت قطعنامه‌های شورای امنیت و حقوق بین‌الملل، تاکید کردند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.