مخالفت بایدن با دستور لغو ممنوعیت‌های مسافرتی ترامپ

رویدادها در آمریکا در سایه ترس از شورش و ناآرامی سرعت یافته و نگرانی ها در مورد تامین امنیت مراسم تحلیف بایدن را تشدید کرده است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از میزان، تنها ۲۴ ساعت دیگر تا زمان برگزاری مراسم تحلیف «جو بایدن»، رییس جمهور جدید آمریکا باقی مانده است. شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا از روز یکشنبه شاهد برگزاری اعتراض‌های مختلفی بوده اند که نگرانی‌ها در مورد تکرار شورش اخیر را تشدید کرده است.
به گزارش «پولیتیکو، فاکس نیوز، هیل و سی ان ان»، مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های پیرامون انتخابات ۲۰۲۰ و مراسم تحلیف جو بایدن عبارتند از:
– سرپرست پنتاگون از تشدید تدابیر امنیتی خبر داد: «کریستوفر میلر»، سرپرست وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد «بررسی امنیتی برای پرسنل گارد ملی مستقر در واشنگتن انجام خواهد شد. ما اطلاعاتی در مورد وجود تهدید داخلی نداریم، اما برای تامین امنیت از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم.»
پنتاگون همچنین دستور اعزام صد‌ها پرسنل نظامی فعال برای تامین امنیت مراسم تحلیف را صادر کرد.
براساس گزارش ها، پنتاگون مجاز به اعزام ۲ هزار و ۷۵۰ نیروی مسلح برای تامین امنیت مراسم تحلیف ریاست جمهوری شد.
– ادامه اعتراض‌ها در شهر‌های مختلف آمریکا: در حالی که ایالت‌های مختلف آمریکا به موازاوت «واشنگتن»، پایتخت این کشور، تدابیر امنیتی را تشدید کرده اند، ایالت «ویرجینیا» روز گذشته شاهد برگزاری اعتراض‌های طرفداران «دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکا بود.
– دیدار تیم انتقالی بایدن با مقام‌های امنیتی: تیم انتقالی بایدن قصد دارد در دیدار با مقام‌های امنیتی اوضاع پایتخت و سراسر کشور را همزمان با مراسم تحلیف مورد بررسی و بحث قرار دهد.
– مخالفت بایدن با دستور لغو محدودیت‌های مسافرتی ترامپ: پس از آن که ترامپ ممنوعیت مسافرتی به دلیل کرونا به برزیل و اکثر کشور‌های اروپایی را از ۲۶ ماه جاری لغو کرد، سخنگوی بایدن اعلام کرد، وی با این دستور مخالف است.
– همکاری متحدان ترامپ با شورش گران: گزارش‌ها نشان می‌دهند متحدان و نزدیکان ترامپ در واشنگتن به برنامه ریزی برای برگزاری اعتراض‌ها کمک کردند.
– پیام خداحافظی ملانیا ترامپ: «ملانیا ترامپ»، همسر ترامپ با انتشار پیامی توییتری، اعلام خداحافظی کرد و نوشت این بزرگ‌ترین افتخار زندگی من بود.
– سرپرست وزارت امنیت داخلی از وضعیت فوق العاده در سراسر آمریکا خبر داد: سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد پس از شورش علیه کنگره، مقام‌های این کشور در سطح بالای هشدار هستند.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.