آمار جهانی کووید ۱۹ / نزدیک به ۳۵.۵ میلیون مبتلا

شمار مبتلایان به کروناویروس در جهان به ۳۵ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۶۷۱ نفر رسیده و تاکنون مرگ یک میلیون و ۴۱ هزار و ۸۶۲ نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین ۲۶ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۶۸۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا با بیش از ۷.۶ میلیون مبتلا و همچنین بیش از ۲۱۴ هزار قربانی تاکنون، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان، هم‌اکنون پس از آمریکا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را در جهان دارند و در حال حاضر شمار مبتلایان در هند از ۶.۶ میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب چهار کشور اول دنیا از نظر بیشترین تعداد قربانیان کووید-۱۹ هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا هفت میلیون و ۶۳۶ هزار و ۹۱۲ مبتلا، ۲۱۴ هزار و ۶۱۱ قربانی

۲. هند شش میلیون و ۶۲۳ هزار و ۸۱۵ مبتلا، ۱۰۲ هزار و ۷۱۴ قربانی

۳. برزیل چهار میلیون و ۹۱۵ هزار و ۲۸۹ مبتلا، ۱۴۶ هزار و ۳۷۵ قربانی

۴. روسیه یک میلیون و ۲۱۵ هزار و ۱ مبتلا، ۲۱ هزار و ۳۵۸ قربانی

۵. کلمبیا ۸۵۵ هزار و ۵۲ مبتلا، ۲۶ هزار و ۷۱۲ قربانی

۶. پرو ۸۲۸ هزار و ۱۶۹ مبتلا، ۳۲ هزار و ۷۴۲ قربانی

۷. اسپانیا ۸۱۰ هزار و ۸۰۷ مبتلا، ۳۲ هزار و ۸۶ قربانی

۸. آرژانتین ۷۹۸ هزار و ۴۸۶ مبتلا، ۲۱ هزار و ۱۸ قربانی

۹. مکزیک ۷۶۱ هزار و ۶۶۵ مبتلا، ۷۹ هزار و ۸۸ قربانی

۱۰. آفریقای جنوبی ۶۸۱ هزار و ۲۸۹ مبتلا، ۱۶ هزار و ۹۷۶ قربانی

پس از آن کشورهای فرانسه با ۶۱۹ هزار و ۱۹۰ مبتلا، انگلیس با ۵۰۲ هزار و ۹۷۸ مبتلا، ایران با ۴۷۱ هزار و ۷۷۲ مبتلا، شیلی با ۴۷۰ هزار و ۱۷۹ مبتلا، عراق با ۳۷۹ هزار و ۱۴۱ مبتلا، بنگلادش با ۳۶۸ هزار و ۶۹۰ مبتلا، عربستان سعودی با ۳۳۶ هزار و ۳۸۷ مبتلا، ایتالیا با ۳۲۵ هزار و ۳۲۹ مبتلا، ترکیه با ۳۲۴ هزار و ۴۴۳ مبتلا، فیلیپین با ۳۲۲ هزار و ۴۹۷مبتلا، پاکستان با ۳۱۴ هزار و ۶۱۶ مبتلا، اندونزی با ۳۰۳ هزار و ۴۹۸ مبتلا، آلمان با ۳۰۱ هزار و ۵۷۱ مبتلا، سرزمین‌های اشغالی با ۲۶۸ هزار و ۱۷۵ مبتلا، اوکراین با ۲۳۰ هزار و ۲۳۶ مبتلا، کانادا با ۱۶۶ هزار و ۱۵۶ مبتلا، اکوادور با ۱۴۱ هزار و ۳۴ مبتلا، بولیوی با ۱۳۶ هزار و ۸۶۸ مبتلا، رومانی با ۱۳۵ هزار و ۹۰۰ مبتلا، هلند ۱۳۵ هزار و ۸۹۲ مبتلا، مراکش با ۱۳۳ هزار و ۲۷۲ مبتلا، بلژیک با ۱۳۰ هزار و ۲۳۵ مبتلا، قطر با ۱۲۶ هزار و ۴۹۸ مبتلا، پاناما با ۱۱۵ هزار و ۲۸۶ مبتلا، جمهوری دومینکن با ۱۱۴ هزار و ۴۸۰ مبتلا، قزاقستان با ۱۰۸ هزار و ۲۳۶ مبتلا، کویت با ۱۰۷ هزار و ۲۵ مبتلا، مصر با ۱۰۳ هزار و ۶۸۳ مبتلا، عمان با ۱۰۱ هزار و ۲۷۰ مبتلا و لهستان با ۱۰۰ هزار و ۷۴ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.