آخرین وضعیت توسعه آموزش در مناطق روستایی از زبان وزیر

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که در دولت تدبیر و امید شمار نوآموزان پیش دبستانی از ۸۹ هزار نفر به ۲۲۳ هزار نفر افزایش یافته است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی که در استان کرمان حضور دارد در ارتباطی ویدئوکنفرانسی با مراسم افتتاح ۱۹۱ طرح بهره مند شده از تسهیلات قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری و افتتاح طرح ملی پوشش بیمه اجتماعی یک میلیون و ۴۰۰ هزار روستایی و عشایر گزارشی از پیشرفت های صورت گرفته در روستاها ارائه کرد و گفت: یکی از مصادیق استقرار عدالت در جامعه توزیع مناسب فرصت های آموزشی به ویژه در مناطق محروم و روستایی است.

وی افزود: در فاصله دولت تدبیر و امید تعداد نوآموزان پیش دبستانی از ۸۹هزار نفر به ۲۲۳ هزار نفر افزایش پیدا کرده اند؛ استمرار آموزش در دوره پیش از دبستان به ویژه در مناطق دوزبانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وزیر آموزش و پرورش ضمن اعلام اینکه نرخ پوشش پیش دبستانی روستایی از ۳۸ به ۷۱ درصد افزایش یافته است گفت: نرخ پوشش دانش آموزان روستایی نیز ۲۳ درصد رشد داشته است.

حاجی میرزایی با بیان اینکه بیش از ۳۲۰۰ مدرسه شبانه روزی در مناطق روستایی ایجاد شده است افزود: همچنین ۸۰ درصد فعالیت نهضت سوادآموزی در روستاها متوجه زنان است.

وی افزود: ۵۰ درصد مدارس ما و ۳۰ درصد کلاس های ما در مناطق روستایی تشکیل می شود و سالانه بیش از ۲۵۰ هزار معلم حداقل ۲۰۰ روز در مناطق روستایی حضور دارند و مهمترین نقطه اتصال با مردم هستند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین اعلام کرد که تعداد دانش آموزان فنی و حرفه ای کاردانش در دولت یازدهم و دوازدهم شش برابر شده و تعداد هنرستان ها به ۱۵۰۰ مورد در مناطق روستایی افزایش یافته است.

حاجی میرزایی با بیان اینکه تمام مدارس خشتی و گلی که حدود ۱۰۰۰ کلاس بود جمع آوری شده است گفت: بیش از ۷۸۰۰ پروژه با ۲۷ هزار کلاس روستایی با مساحتی بالغ بر ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع به گونه ای که هر روز به طور متوسط ۱۱ کلاس روستایی و در سراسر کشور حدود ۲۹ کلاس درس در این دولت احداث شده است. امروز نیز تعدادی مدارس جدیدی افتتاح خواهد شد.

رئیس جمهور در این مراسم در ارتباطی ویدئوکنفرانسی ۹۱۳ طرح آموزشی را افتتاح کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.