ابلاغ دستورالعمل جدید رجیستری تلفن همراه

ناظر گمرکات خوزستان با اشاره به ابلاغ دستورالعمل جدید رجیستری تلفن همراه از سوی مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه سازمان گمرک ایران گفت: از این پس اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران، صرفا در محل مبادی ورودی انجام می‌شود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، غلامرضا بلوطی میرزا امروز ۱۵ مهرماه در جمع‌ خبرنگاران در اهواز با اشاره به ابلاغ بخشنامه‌های جدید از سوی مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه سازمان گمرک ایران در خصوص اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران اظهار کرد: بر اساس مفاد بند (۱- الف) و در راستای جلوگیری از سوءاستفاده از اطلاعات مسافران ورودی برای رجیستری گوشی تلفن همراه، مقرر شده که اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران صرفا در محل مبادی ورودی و پس از احراز هویت دقیق، تشخیص غیرتجاری بودن و همچنین طی تشریفات گمرکی در لحظه ورود به کشور انجام شود.

وی افزود: برابر مندرجات متن این مصوبات، از این به بعد از هرگونه ثبت غیرحضوری تلفن همراه مسافری یا بعد از خروج از گمرکات اجرایی (مبادی ورودی) توسط مسافران جلوگیری می‌شود.

مدیرکل گمرک اهواز تصریح کرد: کارشناسان مرتبط در گیت‌های مربوطه بر اساس مصوبه ابلاغی جدید نسبت به ارائه خدمات و انجام تشریفات گمرکی و با رعایت کامل سایر مقررات اقدام می‌کنند.

بلوطی میرزا گفت: در صورت عدم وجود شناسه ارزش در سامانه TSC، کارشناسان نسبت به پذیرش ارزش کالا بر اساس اسناد مثبته صاحب کالا و ادامه تشریفات گمرکی اقدام و سپس مراتب را برای اقدام لازم به دفتر تعیین ارزش اعلام می‌کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.