روس‌ها تمایلی برای زدن واکسن کرونا ندارند

نتایج یک نظرسنجی نشان داد که روس‌ها تمایل چندانی برای زدن واکسن کرونا که روسیه تزریق آن را آغاز کرده، ندارند.

به گزارش سرویس خبر ویژه تازه نیوز، خبرگزاری دولتی تاس روسیه یک نظرسنجی انجام گرفته توسط حزب حاکم «روسیه واحد» با عنوان حفظ سلامتی را منتشر کرد که براساس آن تنها ۲۳ درصد مردم روسیه علاقه مند به تزریق واکسن کرونا هستند.

در این نظرسنجی سراسری که دفتر دمیتری مدودوف رهبر حزب روسیه واحد از روز ۱۶ تا ۲۳ سپتامبر (۲۶ شهریور تا دوم مهرماه) در تمام مناطق روسیه انجام داد، ۲۰ هزار نفر شرکت کردند و ۷۳ درصد شرکت کنندگان در آن گفتند که برای واکسیناسیون کرونا آماده نیستند.

۴ درصد افراد شرکت کننده در نظرسنجی هم گفتند که به بیماری کرونا مبتلا شده و نیازی به واکسیناسیون ندارند.

در همین حال ۲۳ درصد پرسش شوندگان گفتند که ترجیح می دهند با واکسن روسی کرونا واکسیناسیون شوند. برای ۶۳ درصد دیگر کشور تولیدکننده واکسن اهمیتی ندارد و گفتند که تاثیر واکسن مهم است.

۱۳ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی گفتند که می خواهند با واکسن خارجی کرونا واکسیناسیون شوند.

در پاسخ به این سوال که واکسیناسیون کرونا چگونه باید انجام گیرد، ۹۳ درصد گفتند که واکسیناسیون باید داوطلبانه باشد و ۷ درصد هم گفتند که به صورت اجباری واکسن زده شود.

در روسیه تاکنون دو واکسن ثبت شده است. واکسن نخست به نام اسپوتنیک۵ به همه مناطق روسیه انتقال و توزیع شده و واکسیناسیون با آن آغاز شده است و واکسن دوم به نام «اپی واک کرونا» که در مرکز ویروس شناسی و بیوتکنولوژیک «وکتور» در نووسیبیرسک ساخته به تازگی توسط انستیتو فدرال ثبت مالکیت صنایع روسیه، ثبت شده است.

به گزارش تازه نیوز براساس بیانیه روز دوشنبه ستاد مبارزه با ویروس کرونا در روسیه، در شبانه روز گذشته ۱۰ هزار و ۸۸۸ نفر در این کشور به بیماری کرونا مبتلا شده یا آزمایش کرونای آنها مثبت تشخیص داده شده که این تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا از ۱۵ ماه می (۲۶ اردیبهشت ماه) به این طرف بی سابقه بوده است.

براساس بیانیه ستاد مبارزه با ویروس کرونا در روسیه، شمار افراد مبتلا به کرونا از آغاز شیوع این بیماری در روسیه از مرز یک میلیون و ۲۲۵ هزار نفر گذشت.

در شبانه روز اخیر در روسیه ۱۱۷ نفر بر اثر بیماری کرونا جان خود را ازدست داده اند. تاکنون ۲۱ هزار و۴۷۵ نفر در روسیه بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان باخته اند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.