۱۱۵ هزار نفر از متقاضیان مسکن‌ملی تعیین‌تکلیف شدند

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۱۱۵ هزار متقاضی مسکن ملی تعیین تکلیف نهایی شده و به پروژه‌های در حال ساخت معرفی شدند، گفت: افرادی که از این جمع واریز وجه اولیه را انجام ندهند از پروژه خارج و در لیست ذخیره‌ها قرار می‌گیرند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایرنا، «محمود محمودزاده» معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، در خصوص آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن و روند پیشرفت پروژه‌های مسکن ملی، گفت: از تعداد متقاضیانی که تاکنون ثبت‌نام و فراخوان شدند، بیش از ۱۱۵ هزار نفر تعیین تکلیف شده و در بانک به نام خود افتتاح حساب و واریز وجه انجام داده‌اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه بخش قابل‌ملاحظه‌ای از تعیین تکلیف شدگان مسکن ملی، واریز اولیه وجه را به حساب خود در بانک‌های مسکن انجام داده‌اند، توضیح داد: برخی از متقاضیان مدعی بودند که به آنها پیامک ارسال نشده است.

وی گفت: در همین راستا به دلیل طول کشیدن بررسی شروط چهارگانه طرح اقدام ملی مسکن و یا سایر شرایط برای استان‌ها زمانی از سوی ستاد وزارتخانه راه و شهرسازی تعیین شد تا اطلاع‌رسانی مجدد شده و از متقاضیان دعوت شود تا برای تکمیل روند ثبت‌نام خود به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها، بنیاد مسکن و شهرهای جدیدی در شهرهایی که تقاضای مسکن داشتند مراجعه کنند و تعیین‌تکلیف شوند تا اگر علاقمند به شرکت در پروژه هستند نسبت به افتتاح حساب و واریز وجوهی که اعلام می‌شود، اقدام کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه روند تعیین تکلیف متقاضیان در استان‌های مختلف در حال انجام است، افزود: چنانچه تعیین تکلیف‌ پذیرفته شدگان مسکن ملی نهایی شود، افرادی که واجد شرایط هستند و باید نسبت به واریز وجه اقدام کنند به هر دلیلی تمایل به مشارکت نداشته باشند و یا امکان تامین منابع را نداشته باشند از پروژه خارج شوند. این افراد در لیست ذخیره آتی قرار می‌گیرند تا بتوان پروژه‌هایی را که آغاز شده و در حال انجام هستند با متقاضیان موثر ادامه داد.

محمودزاده در خصوص وضعیت افتتاح حساب مسکن ملی توسط متقاضیان این طرح، اعلام‌کرد: بالغ بر دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان آورده‌ای است که تاکنون متقاضیان به حساب خود واریز کرده‌اند.

وی یادآور شد: به نام هریک از متقاضیان واجد شرایط، حسابی باز شده است که این متقاضیان، وجوه اولیه طرح اقدام ملی را به حساب خود واریز می‌کنند. همچنین، با توجه به هماهنگی‌های انجام شده و همچنین با توجه به پیشرفت پروژه از حساب متقاضی به حساب سازنده واریز می‌شود.

حدود ۴۳۰ هزار نفر از متقاضیان ثبت نام کننده طرح اقدام ملی مسکن واجد شرایط دریافت مسکن شناخته شدند که به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی از این تعداد تاکنون ۱۱۵ هزار نفر مراحل افتتاح حساب و واریز وجوه اولیه را برای ملحق شدن به طرح اقدام ملی مسکن، انجام داده‌اند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.