حاتمی کیا داور جشنواره تلویزیونی مستند شد

ترکیب پنج نفره هیات داوران چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند اعلام شد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، ابراهیم حاتمی‌کیا، مصطفی رزاق کریمی، لقمان خالدی، وحید فرجی و محدثه گلچین‌عارفی به عنوان داوران چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند معرفی شدند.

روابط عمومی جشنواره اعلام کرده است، «ابراهیم حاتمی‌کیا از جمله فیلمسازانی است که کارش را با ساخت آثار مستند آغاز کرده است. حضور او به عنوان داور این جشنواره در شرایطی به وقوع پیوسته که معمولا حاتمی‌کیا از پذیرفتن داوری جشنواره‌های فیلم و مستند پرهیز می‌کند و حضور او در قامت داور این جشنواره موید جایگاه ویژه آن در سینمای مستند است.

مصطفی رزاق کریمی نیز از جمله مستندسازان ایرانی است که در عرصه بین‌المللی شناخته شده است. یکی از برجسته‌ترین فعالیت‌های او در عرصه مستندسازی، ساخت فیلم‌های آموزشی در رابطه با ایدز و به سفارش آموزش و پرورش اتریش بوده که جزو مواد درسی آن کشور شد. «بانوی قدس ایران» عنوان آخرین ساخته اوست که برنده جایزه بهترین فیلم یازدهمین جشنواره سینما حقیقت شد.

لقمان خالدی کارگردان، مستندساز و تدوین‌گر ایرانی است. از مهم‌ترین آثار وی می‌توان به مستند و من مسافرم، مستند خصوصی، مستند مشترک مورد نظر، مستند کمی بالاتر، مستند نسا و … اشاره کرد. «فصل هرس» ساخته خالدی است که بهترین مستند نهمین دوره سینما حقیقت شد.

وحید فرجی کارگردان، تدوینگر، فیلمبردار و عکاس اهل تهران است. وی فارغ التحصیل رشته عکاسی است و در پروژه های فیلم مستند به عنوان تهیه کننده، کارگردان، تصویربردار و تدوینگر فعالیت داشته است. غزال ایرانی، خاطرات نارنجی، زندگی در خط از جمله آثار اوست.

محدثه گلچین‌عارفی تدوینگر سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار او می‌توان به فعالیت در مستند «بزم رزم» و مستند سینمایی تالان اشاره کرد.»

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.