نازنین ملایی: رقبایم جلیقه یخ داشتند من حوله خیس!/ همه از جثه کوچکم متعجب بودند

دختر قایقران المپیکی ایران گفت: من سبک وزن هستم و در رقابت با سنگین وزن‌ها توانستم موفق شوم و همه از جثه کوچکم متعجب بودند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، نازنین ملایی درباره درخشش خود در رقابت‌های قایقرانی روئینگ المپیک توکیو و صعود به فینال A و B بازی‌ها (اینجا) بیان کرد: ما با توجه به امکانات و داشته‌هایمان، برای فینال C برنامه‌ریزی کرده بودیم. من در پیست هزار متر تمرین می‌کردم مسابقه اروپایی و جهانی هم نرفته بودم بنابراین واقع‌بینانه نگاه کردیم که اگر به فینال C برسیم، اتفاق خوبی است. در دو هفته آخر تمرینات تست‌هایی را انجام دادیم و تغییر تاکتیک داشتیم و حدس زدیم که می‌تواند جواب بدهد.

او ادامه داد: روز اول بازی‌ها که توانستم به طور مستقیم به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کنم متوجه شدیم که تمرینات و برنامه‌ریزی‌ها جواب داده و سپس به تجزیه و تحلیل حریفانم در مرحله یک‌چهارم نهایی پرداختیم. ما تصمیم گرفتیم که دو نماینده مکزیک و نامیبیا را در مرحله یک‌چهارم نهایی پشت سر بگذاریم. من و آقای فرزام صحبت کردیم که اگر بتوانم به نیمه نهایی A و B برسم، کار بزرگی است و اگر هم در فینال C حضور داشته باشم، به آن‌چه که از قبل برنامه‌ریزی کرده بودیم رسیده‌ایم بنابراین بدون استرس و نگرانی به رقابت پرداختم.

ملی‌پوش روئینگ ایران گفت: رقیبان من از سوئیس و نیوزلند واقعا قوی هستند. نمایندگان مکزیک و نامیبیا اگر ببینید سنگین وزن و عضلانی هستند زمانی که من در پیست راه می‌رفتم همه متعجب بودند که چگونه با این جثه ریز توانستم آن‌ها را پشت سر بگذارم چون من سبک وزن هستم و با سنگین وزن‌ها به رقابت پرداختم.

شاید ندیده باشید:

ملایی در پاسخ به این پرسش که موفقیت او در صعود به نیمه نهایی A و B المپیک باعث افزایش انگیزه او برای رقم زدن اتفاق بهتر در رقابت بعدی‌اش شده است، تصریح کرد : دقیقاً، چون واقعیت این است که کشورهای دیگر با توجه به این امکاناتی که دارند برای مدال طلا آمده‌اند اما من می‌خواهم بهترین خودم باشم و از این لحاظ استرس آن‌چنانی ندارم و تمام تلاشم را می‌کنم تا بهترین عملکرد خودم را در المپیک داشته باشم.

دختر قایقران المپیکی ایران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این‌که وقتی امکانات کشورهای دیگر را می‌بیند حسرت نمی‌خورد که با داشتن آن امکانات، می‌توانست به جایگاه بهتری برسد، تاکید کرد: بله، همین‌طور است برای نمونه ورزشکاران کشورهای دیگر به محض این‌که مسابقه تمام می‌شود جلیقه‌های یخ دارند و مربیانشان سریع آن جلیقه‌ها را می‌آورند تا تنشان کنند و در این گرمای شدید هوا زودتر ریکاوری شوند اما مربی من مجبور است حوله را در آب سرد خیس کند و آن را به من بدهد. نکته جالب این است که خیلی‌ها از من می‌پرسیدند درکجا تمرین کرده‌ام و وقتی گفتم من در پیست هزار متر تمرین کردم باورشان نمی‌شد. ما پتانسیل این را داریم که جزو نفرات برتر المپیک و جهان باشیم و امیدوارم این نتیجه‌ای که من به دست آورده‌ام، باعث شود که توجه مسئولان به رویینگ بیشتر شود تا ما بتوانیم به نتایج درخشان‌تری دست پیدا کنیم.

این مطلب را هم ببینید: شگفتی جدید تلویزیون در گزارش مسابقه کیمیا علیزاده؛ اسمشو نبر! +ویدئو

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.