طرح ضد اینترنت نمایندگان مجلس به کجا رسید؟

طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» فردا در نشست خبری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس و معاون مرکز پژوهش‌ها مورد پرسش و پاسخ قرار خواهد گرفت.

به گزارش تازه‌نیوز، مجلس شورای اسلامی در هفته جاری روز‌های دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه جلسه علنی خواهد داشت که رسیدگی به گزارش کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس در مورد طرح دوفوریتی الزام دستگاه‌های اجرایی برای پاسخگویی به تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان، رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز (اعاده شده ازشورای نگهبان) و همچنین گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه معاهده معاضدت حقوقی متقابل در امور مدنی بین ایران و برزیل و لایحه معاهده استرداد مجرمین بین ایران و برزیل که هر دو این لوایح از شورای نگهبان برگشت داده شده در دستور جلسه علنی روز دوشنبه قرار دارد.

به نقل از رویداد۲۴، گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه پروتکل همکاری در زمینه مبارزه با جرایم سازمان‌یافته در دریای خزر الحاقی به موافقت‌نامه همکاری در زمینه امنیت دریای خزر، گزارش کمیسیون انرژی در مورد لایحه نحوه واگذاری اموال، تاسیسات، ماشین‌آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تاسیسات آب و فاضلاب، گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد طرح تقویت امنیت قضایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی و گزارش کمیسیون برنامه و بودجه مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از پرداخت حقوق‌های نامتعارف در دستگاه‌هایی اجرایی در دستور جلسه علنی روز دوشنبه مجلس قرار دارد.

فردا همچنین حجت‌الاسلام نصیرایی سخنگوی کمیسیون فرهنگی و مسعود فیاضی معاون مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش‌ها در نشستی خبری، توضیحاتی را پیرامون طرح‌ صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی به خبرنگاران رسانه‌ها ارایه می‌کنند.

کمیسیون‌های مجلس از فردا (دوشنبه) به مدت ۳ روز با حضور برخی از مقامات اجرایی و مسئولان دستگاه‌ها جلسه خواهند داشت.

  • کمیسیون صنایع و معادن از وزیر صمت دعوت کرده تا روز سه‌شنبه با حضور در این کمیسیون به سوالات تعدادی از نمایندگان پاسخ دهد.
  • کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس نیز رسیدگی به طرح شفافیت آرای نمایندگان را ادامه می‌دهد.
  • در کمیسیون اصل ۹۰ بررسی طرح اصلاح موادی از قانون دیوان محاسبات کشور ادامه خواهد داشت.
  • کمیسیون امور داخلی و شورا‌ها نیز روز دوشنبه به بررسی اولویت‌های تقنینی و نظارتی این کمیسیون خواهد پرداخت.
  • کمیسیون اجتماعی مجلس هم بررسی کلیات لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت را با حضور برخی مسئولین مربوطه انجام خواهد داد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.