صعود تیم ملی تکواندو ایران به فینال مسابقات تیمی المپیک توکیو

تیم ملی تکواندو ایران با شکست مقتدرانه نماینده کشور میزبان موفق شد به فینال مسابقات تیمی المپیک راه پیدا کند و فردا(سه شنبه) در فینال باید با تیم چین مبارزه کند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایرنا، بر اساس پیشنهاد فدراسیون جهانی تکواندو و تایید کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) برای نخستین بار رقابت‌های تیمی مشترک تکواندو به صورت آزمایشی در بازی‌های المپیک توکیو برگزار می شود؛ تیم های ایران و چین موفق شدند از طریق رقابت های جام جهانی و هنرهای رزمی سهمیه حضور در این رویداد را بدست آورند و با اعلام فدراسیون جهانی تیم های ساحل عاج، روسیه و ژاپن نیز حضور دارند.

ایران و ژاپن در گروه دوم قرار داشتند که ظهر امروز (دوشنبه چهارم مردادماه) و در سومین روز این مسابقه به مصاف یکدیگر رفتند و در نهایت تکواندوکاران کشورمان موفق شدند با نتیجه ۵۲ بر ۳۱ به برتری برسند و به فینال راه پیدا کنند.

تیم ملی تکواندو ایران با ترکیب امیرمحمد بخشی، عرفان ناظمی، کیمیا همتی و ملیکا میرحسینی به مصاف رقبای خود می رود. هدایت این نفرات برعهده وحید عبداللهی به عنوان سرمربی است. آرش فرهادیان نیز به عنوان سرپرست در کنار تیم حضور دارد.

چین، ساحل عاج و روسیه نیز در گروه اول قرار داشتند که از این گروه چین با دو پیروزی برابر حریفان خود توانسته است جواز حضور در فینال را بدست آورد.

مبارزات فینال میان تیم ایران و چین ساعت ساعت ۲۰ به وقت محلی (۱۵:۳۰ به وقت ایران) و قبل از مسابقات کسب مدال برنز بخش انفرادی برگزار خواهد شد.

طبق مسابقات قبلی که به این شیوه برگزار شده است، هر تیم باید دست کم چهار و حداکثر پنج تکواندوکار در ترکیب خود داشته باشد که یک ورزشکار به عنوان نفر ذخیره اعلام می‌شود و دو هوگوپوش مرد با یکدیگر و دو تکواندوکار زن نیز با هم مبارزه می کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.