ناگفته‌های شبنم فرشادجو از سریال جنجالی شبکه سه: خودم هم یاور را دوست نداشتم!

شبنم فرشادجو با حضور در برنامه «سریالیست» ناگفته هایی از بازی در سریال پرحاشیه‌‎ای که با نوع نگاهش به زنان جنجالی شد بیان و به این سریال انتقاد کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، شبنم فرشادجو بازیگر نقش نسرین در سریال «یاور» که مهمان برنامه «سریالیست » با اجرای پدرام کریمی بود، در ابتدا درباره انتقاداتی که به این سریال به دلیل شباهت با سریال «ستایش» وارد بود، گفت: من سریال «ستایش» را ندیدم. ولی مهم ترین نقدی که به سریال ما وارد بود به خاطر متن بود و زن ستیزی که در آن وجود داشت. این نقدی بود که شد و من هم با آن موافق هستم. من طرفداران بانوان و جزو مخالفان این نوع متن بودم. من حتی یک سکانس از سریال «ستایش» را ندیدم و نمی‌توانم نظر بدهم.

بدون خواندن فیلم‌نامه قرارداد بستم

او همچنین در ادامه درباره ایرادات محتوایی وارده به متن این سریال در زمینه حضور زنان و انفعالی که دارند، توضیح داد: متأسفانه باید اقرار کنم بدون خواندن فیلم‌نامه قرارداد بستم و به گروه اعتماد کردم. درباره نقش پرسیدم و دیدم خانم خانواده است. 5 یا 6 خط برایم توضیح دادند و من گفتم قرارداد می‌بندم. گروه یک و دو داشتند فیلم‌برداری می‌کردند که من اضافه شدم. همه نقش‌ها قراردادشان را بسته بودند. حالا نمی‌دانم به چه علتی هنوز بازیگر این نقش پیدا نشده بود. من گفتم فیلم‌نامه‌ها را برایم به خانه بفرستید. قرارداد بستم و رفتم خانه و شروع به خواندن کردم. خودم جزو مخالفان و منتقد به شدت سخت نسبت به نوع نگاه آقای مطلبی به زنان هستم.

این بازیگر تصریح کرد: من با حرف های منتقد برنامه درباره کلیشه‌ای بودن و مردسالار بودن این سریال موافق هستم. به نظرم همه چیز را نباید گردن زمان انداخت. به هر حال نویسنده این را نوشته بوده است. چند قسمت آماده بوده است. من 24 قسمت را خواندم و آماده بود. یک زمانی بوده نویسنده نشسته و این را نوشته است.

همه خانم‌ها در این سریال ناراحت بودند

وی در واکنش به بازیگر نقش مقابلش که در این گفت‌وگو، کمبود زمان را عامل ضعف سریال خوانده بود، اذعان کرد: خیلی برایم عجیب است که آقای حاتمی از کمبود زمان صحبت می‌کنند. به هر حال وقت بوده که رسیدگی شود چطور می‌شود یک زن در این نقش ظاهر شود!؟ زنی که طبق گفته خودشان لیسانس دارد. حالا بچه دار شده و یک کمی احمق به نظرمی رسد. بعد کاملا منفعل است و باید گذشت کند و ببخشد و هرچه مادرشوهرش می‌گوید همان را گوش بدهد. خانم سعیدی هم ناراحت بودند. همه خانم‌ها در این کار ناراحت بودند.

فکر نمی‌کنم اتفاقات «یاور» در روستاها و شهرستان های ما هم بیفتد

فرشاد جو در ادامه توضیح داد: خیلی زیاد افرادی که در این کار مسن تربودند متلکم وحده بودند. خانم سعیدی و آقای ارجمند خودشان هم ناراضی بودند از این قضیه که چقدر نصیحتش کنم. نسرین چه کرده بود که باید اینقدر نصیحت می‌شنید؟ حوصله اش را دارم؟ یک زن 40 ساله که بچه های 20 ساله دارد. می‌خواهد داماد دار شود وحالا باید بنشیند نصیحت مادرشوهرش را بشنود. واقعا نداریم. فکر نمی‌کنم حتی در روستاها و شهرستان های ما این اتفاق بیفتد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.