خبر بد: ابتلای روزانه ۲۲۰ هزار نفر به بیماری کرونا!

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در هفته گذشته ۲۳۰ هزار تست مثبت کرونا داشتیم، گفت: با احتساب موارد مثبت کسانی که تست نمی‌دهند، تخمین زده می‌شود روزانه تا حدود ۲۲۰ هزار نفر از مردم به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از صدا‌وسیما، ایرج حریرچی در ارتباط تلفنی از کرمان با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: استان کرمان در این پیک پنجم جزو بدترین استان‌ها از نظر شدت ابتلا به کرونا بود و اکنون هزار و ۸۹۵ بیمار در بیمارستان‌ها بستری هستند که ۶۰ درصد نسبت به پیک آبان بیشتر است.

وی ادامه داد: با فداکاری مدافعان سلامت و کنترل خوب، کمبود جدی در این استان وجود ندارد.

حریرچی با اشاره به اینکه در ۱۴ استان، علائم اولیه گذر از پیک پنجم را ملاحظه می‌کنیم، ابراز امیدواری کرد در هفته آینده این گذر از پیک بیشتر شود و بتوانیم تا دو هفته آینده با رعایت بیشتر مردم از پیک سهمناک پنجم ناشی از گونه دلتا، عبور کنیم.

او ادامه داد: به نظر بیشتر ویروس شناسان جهان، این گونه، مسری‌ترین ویروسی است که تاکنون دیده شده است.

حریرچی افزود: شرایط در حال بهبود است و امیدواریم تعداد کشته‌ها نیز کاهش یابد.

معاون کل وزیر بهداشت گفت: فعلا روند ابتلا و روند بستری از ۱۴ استان از ۳۱ استان کشور، ثبات پیدا کرده و مقداری رو به کاهش است، اما متاسفانه میزان فوتی‌ها تا سه هفته دیگر، روند صعودی نسبی در رقم‌های بالا داشته باشد.

حریرچی افزود: این که رفتار مردم در پنج روز آینده چگونه خواهد بود و این که مراسمات چگونه برگزار خواهد شد می‌تواند سرنوشت آینده را نیز روشن کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.