آخرین کتاب مرحوم حمیدرضا صدر منتشر می‌شود

آخرین کتاب حمیدرضا صدر که در آن روایتی از سالهای آخر زندگی خود را نگاشته، بر اساس وصیت وی پس از درگذشتش منتشر شود.

به گزارش تازه نیوز، کتاب «از قیطریه تا اورنج کانتی: وقایع‌نگاری یک مرگ از پیش تعیین شده» کتابی است که حمیدرضا صدر درباره‌ «زندگی، بیماری و مبارزه‌اش با مرگ» نوشته. غزاله صدر(دختر حمیدرضا صدر)درباره این کتاب نوشته: «این کتاب را پدر نوشت تا برایتان بگوید از زندگی، بیماری، مبارزه و مرگ».

مهدی یزدانی خرم(نویسنده و منتقد ادبی) هم درباره انتشار این کتاب می‌گوید: در طی این سه سال با تاکید ایشان خبری درباره بیماری‌شان منتشر نشد. وقتی دکتر صدر فهمیدند بیماری پیشرفته‌ایی دارند و برای درمان بیماری به آمریکا می‌روند با ما صحبت کردند که درباره این بیماری و روزهایی که با این بیماری طی خواهند کرد می‌خواهند کتابی بنویسند و شرط‌شان این بود که این کتاب بعد از مرگ‌شان منتشر شود. در طی این سالها یادداشت‌هایشان را نوشتند و وصیت کردند که فصل آخر را دخترشان بنویسد و این فصل که دخترشان غزاله صدر نوشتند فوق‌العاده تکان دهنده و شامل لحظات آخر دکتر و آنچه باهم گذراندند است. این کتاب چند روز بعد از درگذشت‌شان تکمیل و به من و نشر چشمه تحویل داده شد.

او ادامه داد: این کتابی تلخ است و ارزش ادبی بالایی دارد. و من خیلی کم دیدم در ایران آدمی این چنین بی واسطه و قدرتمند با بیماری خودش روبرو بشود و در متن به مقابله با او برود و در موردش حرف بزند. این کتاب به شدت تاثیرگذار است و ارزش روایی منحصر به فردی دارد.

در اینباره بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.