پیش‌بینی بورس برای هفته آینده/ سردرگرمی بازار تا نهایی شدن وزرای کابینه رئیسی

یک کارشناس سرمایه در رابطه با پیش‌بینی بازار بورس در هفته آینده معتقد است که انتخای وزرای کابینه ابراهیم رئیسی ممکن است به بازار شوک وارد کند.

به گزارش تازه‌نیوز، بازار سرمایه در هفته‌های گذشته روند مثبت و صعودی را در پیش گرفت. تحرکات مثبت بازار در روزهای گذشته شاخص کل بورس را به ۱٫۵ میلیون واحد رساند.

در هفته‌ای که گذشت بازار سهام تنها دو روز معاملاتی داشت و بازدهی بازار در این مدت یک درصد بود. شاخص کل در روز اول هفته روندی نزولی داشت ولی در روز یکشنبه با ۲۰ هزار واحد رشد به کار خود پایان داد. نمادهای پالایشی و شستا هم بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس در این دو روز داشتند.

پیش‌بینی شوک به بازار بورس با انتخاب وزرای کابینه رئیسی

اما حالا با توجه به تعطیلی پیش آمده به دلیل شیوع کرونا، معاملات بورس هم متوقف شده است. به نظر می‌رسد در هفته پیش رو باز هم شاهد روند مثبت شاخص و نمادهای شاخص‌ساز بازار باشیم.

پیش‌بینی برخی از کارشناسان بازار سرمایه مثل نیما میرزایی، روند بازار هفته آینده مانند هفته گذشته خواهد بود. همچنین روند شاخص کل بورس مثبت و صعودی است. او درباره گروه‌های پیش‌رو در بازار هفته آینده هم گفت: نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز بازار سهام می‌توانند روند قابل قبولی را داشته باشند.

اما دیگر کارشناس بازار سهام، مریم محبی هم در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: بازار در هفته آینده به دلیل بالا رفتن نرخ دلار در نتیجه تحولات افغانستان و بیم بازار از اعمال سیاستهای کنترلی در بازار به دنبال نهایی شدن نام وزرای پیشنهادی کابینه‌، سردرگم خواهد بوند.

وی در این باره افزود: به نظر می‌رسد  بازار بورس هفته آینده با شوک انتخاب وزرای کابینه رئیسی همراه باشد.این شوک‌های هیجانی زمانی به بازار وارد شده است که هفته گذشته شاخص به مقاومت روانی ۱٫۵ میلیون واحدی رسید. به همین دلیل هفته آینده زمان مناسبی برای نوسان‌گیری‌های کوتاه مدت خواهد بود.

محبی در بخش دیگری گفت: اگر در قیمت دلار شاهد ثبات نسبی باشیم، انتخاب سهام‌های مناسب به عنوان واچ لیست، برای هفته آینده راحت‌تر خواهد بود. همچنین هفته آینده گروه‌های بانکی، فلزی و پتروشیمی می‌توانند بیشترین تاثیر را در روند کلی شاخص کل و هم‌وزن بگذارند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.