مرگ تلخ تفنگدار آمریکایی که کودک افغان را به آغوش کشیده بود +تصاویر

«نیکول گی» تفنگدار ۲۳ ساله آمریکایی در حمله تروریستی روز پنجشنبه داعش در فرودگاه کابل جان خود را از دست داد.

به گزارش تازه نیوز، نیکول گی، روز ۲۱ اوت عکسی از خود در حالی که یک کودک افغان را در آغوش گرفته بود در حساب اینستاگرام خود منتشر کرده و نوشته بود: «کابل، افغانستان، من شغلم را دوست دارم.»
این عکس هفته گذشته و در حالی گرفته شد که نیروهای آمریکایی به گروهی از مردم افغان کمک می‌کردند تا از دست طالبان فرار و از کشور خارج شوند و بسیار مورد توجه رسانه‌های جهانی قرار گرفت.

روزنامه واشنگتن پست گزارش داده اگرچه خانم گی یک تکنیسین تعمیر و نگهداری بوده، از او خواسته شده بود قبل از سوار شدن به هواپیما، به افراد نجات یافته کمک کند. ریچارد هررا، پدر او به این روزنامه گفته، هرگز انتظار نداشته که دخترش در خط مقدم در افغانستان باشد. با این حال او گفته به دخترش افتخار می‌کند.

نیکول گی روز پنجشنبه در حمله تروریستی و انتحاری گروه داعش به فرودگاه کابل که به کشته شدن ۱۳ سرباز آمریکایی انجامید، جان خود را از دست داد. کشته شدن تراژیک نیکول گی تاثیر عمیقی روی دوستان و نزدیکان او گذاشته است. مالوری هریسون یکی از دوستان نیکول در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است: «ماشین او در محوطه ما پارک شده است. خیلی معمولی و خیلی ساده؛ اما دیگر نیکول بین ما نیست. او در انفجاری از بین ما رفت و دیگر ما با نیست.»

حمله انتحاری خونین روز پنجشنبه به کشته شدن ۱۷۰ شهروند افغان انجامید، جان ۱۳ نیروی نظامی آمریکایی را نیز گرفت؛ عددی که بالاترین تلفات نظامیان آمریکایی در یک حادثه طی ۱۰ سال اخیر به شمار می‌رود.

در این ارتباط: یک ایرانی در بین سربازان کشته شده آمریکایی در کابل/ نیکویی: جو بایدن را مقصر مرگ پسرم می‌دانم +تصاویر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.