اسم مهاجم خارجی استقلال لو رفت!

مهاجم خارجی و فوق حرفه‌ای که استقلال می‌خواهد آن را بخرد سباستین جووینکو ایتالیایی است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از فرارو، مسئولان باشگاه استقلال چند روزی می‌شود وعده خریدن یک مهاجم فوق حرفه‌ای خارجی را داده اند. آن‌ها البته این را هم گفته اند که این مهاجم جدید قرار است بعد از بازی با الهلال در لیگ قهرمانان آسیا به تیم اضافه شود.

حالا مساله اندکی تغییر کرده و استقلالی‌ها در تلاش هستند این خارجی فوق حرفه‌ای را پیش از بازی با الهلال در اختیار داشته باشند. البته که مهاجم مدنظر استقلالی‌ها سباستین جووینکو بازیکن ایتالیایی و سرشناس فصل پیش همین الهلال عربستان است. این مهاجم ۳۴ ساله بعد از جدایی اش از این تیم عربستانی بدون باشگاه مانده و ظاهرا مسئولان باشگاه استقلال صحبت‌های اولیه را هم با او انجام داده اند.

خرید جووینکو برای استقلال به این راحتی هم نخواهد بود، چون آن‌ها توان دلاری زیادی برای پرداخت کردن به جووینکو ندارند. این روز‌ها سایت ترانسفرمارکت ارزش مالی جووینکو را ۲ میلیون یورو تخمین زده است. استقلال، اما نهایتا تا ۵۰۰ هزاردلار می‌خواهد هزینه کند. همین اختلاف مالی زیاد مذاکره را سخت کرده است. در این بین البته استقلال یک برگ برنده هم دارد: گابریله پین. این مربی ایتالیایی که عنوان شده به زودی به جمع مربیان استقلال اضافه می‌شود سابقه کار کردن با جووینکو را دارد و مامور شده تا این بازیکن را راضی کند با مبلغ مناسب تری به استقلال بیاید.

جووینکو در شرایطی با رقم ۲.۷ میلیون یورو به الهلال پیوست که آن روز‌ها ترانسفرمارکت ارزش واقعی اش را ۶ میلیون یورو برآورد کرده بود. به همین دلیل است که با وجود تخمین رقم بالای جووینکو در این سایت معتبر استقلالی‌ها امیدوار هستند به واسطه گابریله پین، جووینکو را با رقم پایین تری به تهران بکشانند؛ هرچند که بعید است تخفیف زیاد جووینکو هم به رقم مدنظر استقلال نزدیک شود، ولی می‌تواند نهایتا منجر به یافتن رقمی مشترک بین طرفین شود تا استقلال یکی از بازیکنان مشهور دنیا را در اختیار داشته باشد.

بیشتر بخوانید: ارسال لیست آسیایی استقلال

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.