تازه‌ترین آمار کرونا در جهان پنجشنبه ۱۱ شهریور: عبور شمار مبتلایان از ۲۱۹ میلیون نفر

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته بیش از ۶۲۳ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۹ هزار و ۲۲۸ بیمار جان خود را از دست دادند.

به گزارش تازه‌نیوز، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۲۱۹ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۴۷۰ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۵۲۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۹۶ میلیون و ۷۶ هزار و ۷۴۵ نفر بهبودیافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۸۴ هزار و ۴۲۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۰ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۷۱۲ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۵۹ هزار و ۹۲۹ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۵ هزار و ۹۷۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۲ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۹۳۷ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۳۹ هزار و ۵۵۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۶ هزار و ۳۴۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۰ میلیون و ۸۰۴ هزار و ۲۱۵ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۸۱ هزار و ۲۲۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌‌اند.

کشورهای روسیه, فرانسه، انگلیس، ترکیه و آرژانتین نیز به ترتیب با ۶ میلیون و ۹۳۷ هزار و ۳۳۳، ۶ میلیون و ۸۲۵ هزار و ۷۴، ۶ میلیون و ۷۸۳ هزار و ۳۲۹، ۶ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۲۲۷ و ۵ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۹۴۸ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایران با ۵ میلیون و ۲۵ هزار و ۲۳۳ مبتلا و کلمبیا نیز با ۴ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۲ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۳۲ میلیون و ۲۸ هزار و ۸۲۵، ۳۱ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۹۳۶ و ۱۹ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۸۷۳ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.