شکست سنگین طالبان در دره پنجشیر؛ 300 طالب کشته شدند و ده‌ها نفر اسیر

بیش از ۳۰۰ نیروی طالبان در درگیری‌های اخیر با نیروهای جبهه مقاومت در ولایت پنجشیر کشته شدند.

به گزارش تازه نیوز، همزمان با انتشار خبرها درباره وضعیت پنجشیر که تنها ولایت خارج از کنترل طالبان در افغانستان است، یک رسانه روس از تلفات سنگین طالبان خبر داد.

خبرگزاری تاس روسیه به نقل از یک «منبع نزدیک به جبهه مقاومت» (در برابر طالبان) گزارش داد، بیش از ۳۰۰ نفر از طالبان طی درگیری‌ها با جبهه مقاومت در ولایت پنجشیر کشته شدند.

این منبع گفت: «درگیری هایی که عصر دیروز پس از تلاش طالبان برای نفوذ به ولایت پنجشیر آغاز شد، منجر به حذف بیش از ۳۰۰ شبه نظامی آنها شد. ده‌ها نفر از تندروها (نیروهای طالبان) به شدت مجروح یا اسیر شدند».

این منبع که خبرگزاری تاس به نام و هویتش اشاره‌ای نکرده است، افزود: «در حال حاضر، خصومت‌ها در ورودی‌های منطقه (ولایت پنجشیر) ادامه دارد. طالبان نتوانستند خط دفاعی را بشکند و آنها باید اکنون عقب‌نشینی کنند».

انتشار این خبر در حالی انجام شده که شب گذشته در خبرهای آمده بود، درگیری‌ها میان نیروهای طالبان و طرفداران احمد مسعود در پنجشیر وارد دومین روز شد و طالبان تایید کرد که تلفاتی به هر دو طرف وارد شده است.

در همین حال، امیرخان متقی، رییس کمیسیون دعوت و ارشاد طالبان، گفته است که گفت‌وگوها با جبهه مقاومت در پنجشیر با شکست روبه‌رو شده و نتیجه‌ای در پی نداشته است.

پیش از این طالبان اعلام کرده بود درخواست‌های احمد مسعود از جمله اینکه گفته پنجشیر باید منطقه امن اعلام گردد و طالبان در امور آن مداخله نکنند، غیرقابل قبول است.

در این ارتباط: پسر احمد شاه مسعود: علیه طالبان قیام خواهم کرد

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.