آمار جهانی کرونا امروز جمعه ۱۲ شهریور

آخرین آمار جهانی مبتلایان و فوتی‌های کرونا امروز جمعه ۱۲ شهریور اعلام شد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۱۹ میلیون و ۹۷۵ هزار و یک نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۵۵۷ هزار و ۳۰۷ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.

همچنین ۱۹۶ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۸۱ نفر از مبتلایان به کووید – ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۰.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۶۶۲ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۸۲ هزار و هند با بیش از ۴۳۹ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ آمریکا ۴۰,۵۱۳,۰۱۸ ۶۶۲,۸۵۳
۲ هند ۳۲,۹۰۳,۲۸۹ ۴۳۹,۹۱۶
۳ برزیل ۲۰,۸۳۰,۷۱۲ ۵۸۲,۰۰۴
۴ روسیه ۶,۹۵۶,۳۱۸ ۱۸۴,۸۱۲
۵ انگلیس ۶,۸۶۲,۹۰۴ ۱۳۲,۹۲۰
۶ فرانسه ۶,۷۹۹,۲۴۰ ۱۱۴,۶۸۰
۷ ترکیه ۶,۴۳۵,۷۷۳ ۵۷,۲۸۳
۸ آرژانتین ۵,۱۹۵,۶۰۱ ۱۱۲,۱۹۵
۹ ایران ۵,۰۵۵,۵۱۲ ۱۰۸,۹۸۸
۱۰ کلمبیا ۴,۹۱۳,۰۳۱ ۱۲۵,۰۹۷

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۸۴ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

این مطلب را هم بخوانید: استفاده این واکسن کرونا در ۱۸۲ کشور؛ واکسن آمریکایی عقب ماند!

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.