هوشیاری تهیه‌کننده «مختارنامه» برگشت

دختر محمود فلاح درباره آخرین وضعیت پدرش در بیمارستان،‌ گفت: خوشبختانه هوشیاری پدرم برگشته و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بعثت درمان‌شان پیگیری می‌شود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از تسنیم، چند روز گذشته در گفت‌وگویی با مونا فلاح متوجه شدیم که این تهیه‌کننده قدیمی در ICU بستری شده‌اند و حال خوبی هم ندارند. این شرایط در آستانه اربعین حسینی برای تهیه‌کننده سریال “مختارنامه” به وجود آمد و آخرین خبرها حاکی از بازگشت هوشیاری و بهبودی نسبی محمود فلاح است.

ابتدا پزشکان فکر می‌کردند او کرونا گرفته اما آزمایش‌ها نشان می‌داد که دلیل وخامت حالِ این تهیه‌کننده، عفونت ریه است و خوشبختانه به کرونا مبتلا نشده‌اند. دختر محمود فلاح  از مردم خواست که برای حالِ پدرش دعا کنند تا هوشیاری برگردد. پدری که سال‌ها در تلویزیون برای مخاطبینش آثار ماندگاری مثل خوش رکاب، تفنگ سرپر، خوش غیرت، وارث، بوی خوش زندگی، زیر چتر خورشید، آخرین انفجار، کلانتر و … را تهیه کرده است.

کارهایی که به قولِ امرالله احمدجو از دوستان نزدیک محمود فلاح و کارگردان قدیمی تلویزیون، هیچ‌وقت کهنه نمی‌شوند بلکه در هر بار پخشِ مجدد، نکاتِ جدیدی را به رخِ مخاطب می‌کشد. خوشبختانه پیگیری‌ها نشان می‌دهد او هوشیاری‌اش بازگشته و می‌توان چند روز آینده منتظرِ انتقالش از مراقبت‌های ویژه به بخش بود.

در جریان گفت‌وگو با دخترش متوجه شدیم که یک بار محمود فلاح دچار ایست قلبی شده و با هوشیاری پرستارانِ داخل آمبولانس توانسته‌اند او را احیاء کنند. او در توضیح بیشتر این اتفاق که همراه با انتقادها و گلایه‌هایی بود، گفت: رئیس بهداشت سازمان صداوسیما هماهنگ کرد و برای ما از بیمارستان کسری پذیرش گرفتند. در صورتیکه بیمارستان شریعتی اسکن ریه و آزمایش‌ها را انجام داده بودند و اعلام کردند پدرم به کرونا مبتلا نشده است.

وی افزود: متأسفانه بعد از اینکه پدرم را بیمارستان کسری پذیرش نکردند در آمبولانس، قلب‌شان برای لحظاتی ایستاد و خوشبختانه پرستاران داخل آمبولانس با هوشیاری، ایشان را احیاء کردند. حال اگر پدرِ من محمود فلاح نبود که بتواند مشکلاتش را در رسانه مطرح کند چه می‌شد؟ متأسفانه آن‌هایی که نمی‌توانند و با این نوع مشکلات دست و پنجه نرم کنند، چه‌کسی به حالِ آن‌ها توجه می‌کند؟ این رفتارها درست نیست.

دختر محمود فلاح تأکید کرد: در بیمارستان کسری با وجود آزمایش‌ها و اسکن‌هایی که گرفته شده بود و نشان می‌داد پدرم کرونا ندارد اما آن‌ها می‌گفتند متخصص رادیولوژی‌شان تشخیص داده که پدرم به کرونا مبتلا شده و ایشان به کرونا مبتلا شده و نمی‌توانند در این بیمارستان، پذیرش و بستری‌شان کنند. در حالیکه پزشکان متخصص در بیمارستان شریعتی رسماً اعلام کردند به خاطر علائم، مشکل و سوابق ریه ایشان که قبلاً آب آورده‌اند، این بیماری، کرونا نیست. ما از بیمارستان شریعتی بیرون آمدیم چون هراس داشتیم که پدرم در این سن و سال به کرونا مبتلا نشود، زیرا عمده بخش‌های بیمارستان در اختیار بیماران کرونایی است.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت و مدیرانشان باید پاسخگو باشند که بعضاً با این نوع اهمال‌کاری‌ها باعث می‌شوند جان آدم‌ها به خطر بیفتد، گفت:‌ من به این نوع رفتارهای برخی از بیمارستان‌ها همچون بیمارستان کسری انتقاد دارم که اینطور با بیماران‌شان برخورد می‌کنند مخصوصاً بیمار بدحالی مثل پدرم که اگر لطفِ خدا شامل حال ما نشده بود الان در کنار ما نبودند.

مونا فلاح تأکید کرد: همان‌طور که پزشکان گفته‌اند ۵۰ درصد آدم‌ها در حال حاضر ناقل این بیماری‌اند و بدون علامتند. من به دست‌اندرکاران بیمارستان کسری انتقاد کردم که شما چطور می‌توانید تشخیص بدهید بیمارانِ عادی که برای عمل جراحی و دیگر مشکلات‌شان به بیمارستان شما مراجعه می‌کنند کرونا دارند یا ندارند؟! اما با این حال نگذاشتید پدرم که آزمایش‌ها و اسکن‌های ریه‌اش نشان می‌داد کرونا ندارد، پذیرش و بستری شود.

وی درباره آخرین وضعیتِ جسمانی پدرش گفت: خدا را شکر می‌کنم با دعای مردم هوشیاری پدرم برگشته و باید از پزشکان و پرستاران بیمارستان بعثت تشکر کنم که از هیچ کوششی دریغ نکردند. فعلاً تشخیص پزشکان این بوده که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری باشند تا عفونت ایشان برطرف شود.

دختر تهیه‌کننده سریال “مختارنامه” در پاسخ به این سؤال که به زودی مرخص خواهند شد، تأکید کرد: پزشکان گفته‌اند تا زمانیکه شرایط تنفس ایشان بدون دستگاه اکسیژن فراهم نشود و به حالت عادی برنگردند در ICU می‌مانند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.