همتی: ۳ هفته آینده فشار‌ها به ایران بیشتر خواهد شد

رییس کل بانک مرکزی گفت: روز‌های آخر رییس جمهوری آمریکا را در پی داریم که طبق آن فشار‌ها از سوی آمریکا بیشتر می‌شود، اما ما نیز مقامت خود را بیشتر خواهیم کرد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از میزان، عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به اقدامات خوب انجام شده اظهار کرد: من به آینده خوش بین هستم؛ درست است که روز‌های آخر رییس جمهوری آمریکا را در پی داریم که طبق آن فشار‌ها از سوی آمریکا بیشتر می‌شود، اما ما نیز مقامت خود را بیشتر خواهیم کرد.

رییس کل بانک مرکزی تاکید یکی از اقدامات مهم مذاکره با کشور‌هایی بوده است که پول‌های ما در آنجا مسدود است که با توجه به سفر اخیر بنده به عراق که موفق نیز بود بتوانیم از منابع کشور که بیش از ۵ میلیارد دلار است استفاده کنیم.

به گفته وی تجار و واردکنندگان ایرانی بتدریج متوجه خواهند شد که کدام منابع ارزی ایران آزاد شده است.

همتی با اشاره به عرضه مطلوب صادرکنندگان در بخش نیما طی روز گذشته گفت: امیدواریم با اقدامات در دست اجرا به تدریج شاهد ثبات بیشتر باشم امابه هر حال باید قبول کرد که ۳ هفته آینده فشار‌ها به ایران بیشتر خواهد شد

رییس کل بانک مرکزی در ادامه تاکید کرد: سرمایه گذاری در بازار ارز پر ریسک‌ترین بازار است و هر لحظه ممکن است هر اتفاقی در این بازار بیافتد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.