دستمزد ستارگان سریال‌های محبوب ترکیه چقدر است؟ +عکس

ستارگان صنعت فیلم و سریال ترکیه علاوه بر دستمزد بازی در سریالها، درآمدهای هنگفتی از راه تبلیغات به‌دست می‌آورند؛ درآمدهایی که گاه تا پنج برابر درآمد ماهانه آن‌ها از راه بازیگری است.

به گزارش تازه نیوز، دستمزد هر کدام از سوپراستارهای ترکیه برای بازی در سریال‌های محبوب و پربازدید بسیار بالاست. حواستان باشد سریال‌های ترکیه‌ای معمولا ۲۶ قسمت و ۵۲ قسمت نیستند و گاه تا ۳۰۰ قسمت ادامه دارند. بنابراین یک محاسبه کوچک می‌تواند تصویری از درآمد این بازیگران را برایتان روشن کند.

در صنعت تلویزیون ترکیه، در هر هفته کاری (۵ روز) معمولا ۲ قسمت از یک سریال ۴۵ دقیقه‌ای ضبط می‌شود. از طرف دیگر، تمام سلبریتی‌های ترکیه علاوه بر دستمزد بازی در یک سریال، درآمدهای هنگفتی از راه تبلیغات نیز به‌دست می‌آورند؛ درآمدهایی که گاه تا پنج برابر درآمد ماهانه آن‌ها از راه بازیگری است.

اما آن‌ها یک تفاوت کوچک با همکارانشان در ایران دارند؛ پرداخت مالیات! سلبریتی‌های ترکیه گاه تا ۵۰درصد دستمزد خود را مالیات می‌دهند. به‌همین دلیل و چون طبق قانون، مالیات شخص می‌تواند خرج خیریه شود، تقریباً تمام این بازیگران در فعالیت‌های انسان‌دوستانه و خیریه حضور فعال دارند.

درآمد و هزینه بازیگران صنعت سینما و تلویزیون ترکیه کاملاً شفاف است و به هیچ‌ وجه محرمانه نیست.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.