تجربه رویارویی با آناکوندای 7 متری! +عکس

در منطقه آمازون در برزیل، گروهی غواص با یک آناکوندای سبز ۲۰ فوتی که به لنز دوربین آنها خیره شده بود، چشم در چشم شدند.

به گزارش تازه نیوز، آناکوندای سبز سنگین ترین و یکی از بلندترین مارهایی است که با پیچاندن بدن خود به دور طعمه، آن را می کشد و خبری از نیش زدن نیست. دیگو رودریگز ۳۸ ساله وکارلوس آباسکال ۳۵ ساله همراه با خورخه هاوزر ۳۷ ساله در ۲۲ آگوست بدون ترس از این هیولا به یک آناکوندای ماده نزدیک شده و با او روبرو شدند. آن ها در حالی که تنها چند سانتیمتر با این مار فاصله داشتند از آن عکس می گرفتند. در تصاویر منتشر شده دیده می شود که این آناکوندای غول پیکر ماده سر خود را در لنز دوربین غواصان فرو می برد. دیگو نیز از پشت تصاویری خیره کننده از این خزنده و خال های جذاب روی پشتش گرفته است.

آناکوندای ماده نسبت به گونه نر بسیار بزرگتر است و طول آن به بیش از ۹ متر می رسد. این گونه مار در آمریکای جنوبی با رنگ متفاوتش دیده می شود که نقطه های سیاه روی بدنش وجود دارد و رنگ آن سبز زیتونی است. چشم های آناکوندای سبز در بالاترین نقطه سر قرار دارند که به این خزنده امکان می دهند در هنگام شنا کردن، روی آب را ببیند و همزمان بدنش را زیر آب و دور از دید نگه دارد. گزارش هایی در مورد مشاهده آناکونداهایی با طول بیش از ۱۲ متر نیز شنیده شده است اما تاکنون هیچ مدرک مستندی در این زمینه ارائه نشده است. این اولین باری نیست که هاوزر با یک آناکوندا روبرو شده و قبلاً نیز تصاویری از او در حال شنا در کنار این مار غول پیکر مشاهده شده است.

وی در این باره گفته است: «آناکوندای سبزی که از آن عکس گرفتم که از بزرگ ترین گونه های آناکوندا در جهان است، حدود ۶ متر طول داشت. نترسیده بودم زیرا به گشت و گذار با شکارچی های غول پیکر در زیر آب عادت دارم. در واقع او خیلی خجالتی بود و اغلب اوقات سعی می کرد خودش را از ما دور نگه دارد که به نوعی باعث ناامیدیمان شد. اکنون ۱۰ سال است که در کنار کوسه ها و دیگر شکارچیان بزرگ غواصی می کنم».

منبع: روزیاتو

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.