حسن یزدانی به رکورد جدیدی دست یافت

حسن یزدانی بعد از کسب مدال طلای جهان در سال ۲۰۲۱ حالا تنها ورزشکار تاریخ کشورمان است که از سال اول عضویت در تیم ملی، توانسته در همه مسابقات جهانی و المپیک مدال بگیرد و به رکورد ۷ مدال پیاپی برسد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از خبرآنلاین، یزدانی از سال ۲۰۱۱ به عضویت تیم ملی درآمد و در همان سال در رقابت‌های نوجوانان آسیا به مدال برنز وزن ۵۰ کیلوگرم دست یافت. ۱۹ روز پس از کسب مدال برنز آسیا، یزدانی در مسابقات کشتی قهرمانی نوجوانان جهان شرکت کرد و با کسب عنوان دوم به مدال نقره وزن ۵۰ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان دست یافت.

این کشتی‌گیر کشورمان در سال ۲۰۱۴ در مسابقات جوانان جهان که به میزبانی زاگرب برگزار شد به مدال طلای وزن ۶۶ کیلوگرم دست یافت. وی از همین سال وارد رده سنی بزرگسالان شد و در سال ۲۰۱۵ در مسابقات جهانی لاس‌وگاس صاحب مدال نقره شد. موفقیت‌های یزدانی در همه مسابقات جهانی ادامه داشت به طوری که او در مسابقات ۲۰۱۷ پاریس صاحب مدال طلا، ۲۰۱۸ بوداپست برنز، ۲۰۱۹ نورسلطان طلا و ۲۰۲۱ اسلو صاحب طلایی دیگر شد.

ورزشکاران دیگر مانند حمید سوریان که دارای چندین مدال طلای جهانی است، غلامرضا تختی و دیگر ورزشکاران رشته‌های مختلف همانند یزدانی به صورت متوالی صاحب مدال جهانی و المپیک نشده‌اند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.