وضعیت بازارها در هفته دوم مهر/ رشد ۳ درصدی بورس +نمودار

در هفته دوم مهر، بورس تنها بازاری بود که رشد کرد. در هفته‌ای که رئیس کل بانک مرکزی مشخص شد دلار با افت قیمت مواجه شد و بیشترین کاهش قیمت را داشت.

به گزارش تازه‌نیوز، در هفته دوم مهر، بورس تنها بازاری بود که رشد کرد. در هفته‌ای که رئیس کل بانک مرکزی مشخص شد دلار با افت قیمت مواجه شد و بیشترین کاهش قیمت را داشت.

رشد بورس در هفته دوم مهرماه

شاخص کل بورس در پایان معاملات چهارشنبه این هفته با ایستادن روی سطج یک میلیون و ۴۸۸ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

براساس داده‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، در پایان هفته قبل شاخص کل بورس روی سطح یک میلیون و ۴۳۶ هزار واحدی قرار داشت. در این هفته روند کلی بازار صعودی بود و ۵۲ هزار واحد رشد کرد.

در پایان هفته‌ای گذشت بورس با ۳٫۶ درصد رشد تنها بازار مثبت هفته شد و مابقی بازارها منفی ظاهر شدند.

افت قیمت دلار در دومین هفته مهر

دلار در پایان هفته اول مهر در کانال ۲۸ هزار تومان قرار داشت و هر دلار آمریکا روی نرخ ۲۸ هزار و ۴۷۱ تومان خریدوفروش شد.

طبق نرخ‌های اعلامی صرافی ملی، دلار در این هفته ۵۳۹ تومان کاهش قیمت داشت و با بازدهی منفی ۱٫۸ درصدی بیشترین افت را نسبت به دیگر بازارها از آن خود کرد. آخرین نرخی که صرافی ملی برای دلار این هفته اعلام کرده ۲۷ هزار و ۹۳۲ هزار تومان است.

در این هفته علی صالح آبادی به عنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی انتخاب شد و مصادف آمدن صالح آبادی دلار دچار افت شد، برخی‌ها این افت قیمت دلار و برگشت به کانال ۲۷ هزار تومانی را در واکنش به آمدن علی صالح آبادی قلمداد کردند.

بازدهی بازارها در هفته دوم مهر

قیمت سکه هم ریخت

در این هفته سکه امامی در این هفته ۱۰۷ هزار تومان معادل ۰٫۹ درصد افت قیمت را تجربه کرد.

طبق داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، قیمت سکه امامی در پایان این هفته روی نرخ ۱۱ میلیون و ۷۵۷ هزار تومان خریدوفروش شد. در پایان هفته قبل این فلز گرانبها ۱۱ میلیون و ۸۶۴ هزار تومان قیمت داشت.

کاهش ۵ هزارتومانی قیمت طلا

در بین بازارها کمترین نوسان در بازار طلا رخ داد و فقط پنج هزار تومان کاهش قیمت داشت.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در هفته قبل یک میلیون و ۱۶۴ هزار تومان بود، در این هفته با افت ۰٫۴ درصدی به نرخ یک میلیون و ۱۵۹ هزار تومان معامله شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.