قتل دونده رکورددار مسابقات جهانی زنان؛ همسرش فرار کرد!

اَگنس تیروپ، دونده ۲۵ ساله کنیایی در المپیک توکیو و دارنده دو مدال برنز قهرمانی جهان با ضربات چاقو به قتل رسید.

به گزارش تازه نیوز، پلیس کنیا اعلام کرد جسد اَگنس تیروپ روز چهارشنبه در منزل شخصی‌اش پیدا شده است. پلیس همچنین اعلام کرده جسد او غرقِ به خون روی تخت خوابش قرار داشته و آثار ضربات چاقو در شکم و گردن او مشهود بوده است.

فدراسیون دو و میدانی کنیا نیز با تایید خبر کشته شدن خانم تیروپ اعلام کرده که او توسط همسرش به قتل رسیده است. اما پلیس کنیا تاکید دارد که همسر او با وجود شواهد اولیه هنوز یک مظنون به قتل است و جرم او ثابت نشده است.

مقام‌های پلیس در گفتگو با خانواده همسر او دریافته‌اند که او اخیرا با برقراری تماسی با والدین خود، در حالی که به شدت می‌گریسته، از خدا به خاطر خطای بزرگی که کرده طلب بخشش می‌کرده است.

بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که شیشه‌های خودروی تیروپ نیز که مقابل منزل او پارک شده، شکسته بوده و همین امر نیز فرضیه وجود اختلاف خانوادگی شدید بین او و همسرش را تقویت کرده است.

رئیس جمهوری کنیا نیز با انتشار پیامی، ضمن ابراز تاسف از قتل ورزشکار جوان این کشور از پلیس خواسته تا عامل یا عاملان قتل او را هر چه سریعتر دستگیر و مجازات کنند.

پلیس کنیا همسر فراری خانم تیروپ را به عنوان اصلی‌ترین مظنون به قتل تحت پیگرد قرار داده است.

اَگنس تیروپ موفق شده بود تا در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ میلادی در ماده ۱۰ هزار متر مدال برنز را کسب کند؛ او در المپیک توکیو نیز در ماده ۵ هزار متر چهارم شد.

او ماه گذشته و در جریان مسابقات جهانی در آلمان نیز موفق به شکستن رکورد جهانی زنان در ماده ۱۰ هزار کیلومتر جاده‌ای شده بود. تیروپ از ۱۹ سالگی صاحب عنوان‌های جهانی در رشته دو و میدانی بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.