محمود احمدی‌نژاد در دبی چه می‌کند؟ +ویدئو و تصاویر

محمود احمدی‌نژاد در اولین سفر خارجی خود پس از دوران ریاست جمهوری‌اش به امارات رفت.

به گزارش تازه نیوز، در حالی که شایعه ممنوع الخروجی محمود احمدی نژاد بارها در فضای رسانه ای مطرح شده بود وی از روز گذشته به همراه همسر و جمعی از نزدیکانش برای بازدید از نمایشگاه اکسپو 2020 دبی در کشور امارات به سر می‌برد.

او در این نمایشگاه در غرفه امارات، الجزایر و ایران حضور یافت و پیامی هم به همین بهانه منتشر کرد. متن پیام رئیس جمهوری پیشین ایران به شرح زیر است:

نمایشگاه اکسپو، یک نمایشگاه مردمی و کشوری و ماهیت آن ماهیت فرهنگی است. معمولا وقتی نام نمایشگاه می آید، شرکت ها می آیند و کالاهای خودشان را عرضه می کنند و خرید و فروش می شود. نمایشگاه اکسپو، نمایشگاه ملل است یعنی همه کشورها می آیند و فرهنگ، داشته ها و توانمندی های خودشان را عرضه می کنند، یعنی در واقع یک ملت حضور پیدا می کند.

اکسپو برای همبستگی جهانی و برای ساختار آینده است. شعار اکسپو و بخصوص امسال که در کشور همسایه و دوست ما، امارات برگزار می شود، همفکری برای ساختن آینده بهتر است، یعنی متعلق به همه است. آینده خوب هم فقط با خواست همگان محقق می شود.

همه دست به دست هم بدهیم، مشارکت کنیم، بهترین هایمان را روی هم بگذاریم، اشتراک نظر پیدا کنیم، همفکری کنیم، مشترکاتمان را توسعه دهیم و آینده زیبا را بسازیم. این کاری است که باید اتفاق بیفتد.

مرزهای پوشالی ساخته شده توسط شیطان، تحت نام های گوناگون اعم از مرزهای جغرافیایی، نژادی، سیاسی و حتی مرزهای مذهبی، مانع همبستگی و پیشرفت ملت ها، مانع ساختن دنیایی پر از صلح و برادری برای همه است و این نمایشگاه کمک می کند که همه با داشته هایشان برای تعامل، همفکری، ساختن و همکاری بیایند.

ملت بزرگ ایران سابقه طولانی و ذخایر فرهنگی عظیم انسانی و جهانی دارد. در واقع فرهنگ ملت ایران، فرهنگ جهانی ست، فرهنگ تعامل و فرهنگ برادری، صلح و دوستی است، فرهنگ ساختن آینده ای بهتر برای همگان است، فرهنگ همکاری و همدلی ست.
جا دارد که ملت و کشور ایران در این عرصه جهانی بخصوص در این نمایشگاه حضور پررنگ تر و اثرگذارتری داشته باشد.

ما به نمایندگی از ملت ایران آمدیم و به نوعی حضور پیدا کردیم. من سعی می کنم به بیشتر غرفه ها سر بزنم و پیام ملت ایران را که پیام صلح، دوستی و برادری برای همگان است، ان شاءالله به سایر ملت ها ابلاغ کنم و سعی می کنم بیشترین تعداد را بروم هم از نزدیک ببینم، تجربیات را دریافت کنم و هم اینکه پیام را ابلاغ کنم.

برای همه ملت ها و ملت عزیز ایران و آحاد بشر، سلامتی و موفقیت آرزو می کنم.

➖ پاویون ایران – ۲۱ مهر ۱۴۰۰

مطالب مرتبط
۱ نظر
  1. رای

    محمود احمدی‌نژاد در دبی چه می‌کند؟ این شخص عرضه دارد امیر امارات شود

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.