حمله تورم به حقوق بازنشستگان؛ سفره‌ای که روز به روز کوچک‌تر می‌شود!

براساس اظهارات رئیس کانون بازنشستگان استان تهران، تورم باعث شده که بیش از دو میلیون تومان از حقوق بازنشستگان کم شود.

به گزارش تازه‌نیوز، هر ماه افزایش قیمت کالاها خوراکی و خدمات از مرزهای جدیدی عبور می‌کنند و تورم سالانه به بیش از ۴۵ درصد رسیده است.

این در حالی است که حقوق‌بگران افزایش حقوقی نداشته‌اند، بازنشستگان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در این خصوص رئیس کانون بازنشستگان استان تهران از کوجک‌تر شدن سفره بازنشتگان می‌گوید، به گفته او تورم باعث شده نه تنها در بخش کالاهای خوراکی بلکه در بخش خدمات نیز بازنشستگان متحمل هزینه‌های بیشتری شوند.

علی دهقان‌کیا به تجارت‌نیوز می‌گوید: تورم باعث شده که بازنشستگان در پایان مرداد امسال نسبت به آخر دی پارسال بیش از دو میلیون تومان کسری حقوق داشته باشند.

تورم بیش از ۲ میلیون تومان از حقوق بازنشستگان را کم کرد!

او در این باره توضیح می‌دهد: فقط کالاهای خوراکی که در سفره مصرفی خانواده‌های بازنشستگان قرار دارد حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافته و با توجه به هزینه‌های جانبی در بخش حمل و نقل، مسکن، لوازم خانگی، درمان و … این مبلغ به بیش از دو میلیون تومان رسیده است.

دهقان کیا ضمن ابراز نگرانی از این اتفاق می‌گوید که بازنشستگان از دولت جدید انتظار دارند. دولت جدید در مصاحبه‌ها از دغدغه‌شان که سفره مردم است می‌گویند اما این دغدغه با شعار حل نمی‌شود. انتظار این است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جدید در شش ماهه دوم سال حداقل یک جلسه تشکیل دهند.

رئیس کانون بازنشستگان تهران در پایان هشدار می‌دهد که اگر این روند ادامه داشته باشد باعث نگرانی قشر حقوق‌بگیر و بازنشسته کشور می‌شود. بازنشستگان نسبت به این موضوع نگران هستند و تبعات این اتفاق به درون خانواده‌های آنها می‌رود. در این حوزه دولت مسئولیت دارد.

این مطالب را هم از دست ندهید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.