طلا هفته آینده گران می‌شود؟

تقاضا برای خرید طلا زیاد شد. رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اعلام این خبر گفت: پیش‌بینی می‌شود با افزایش تقاضا قیمت طلا نوسان افزایشی یک تا دو درصدی را تجربه کند.

به گزارش تازه‌نیوز، حدود دو هفته به مذاکرات هسته‌ای باقی مانده اما نوسان بازار ارز و انس جهانی قیمت طلا را در روز چهارشنبه اندکی گران کرد.

هر چند انتظار می‌رفت با نزدیک شدن به زمان مذاکرات هسته‌ای، معامله‌گران محتاط شوند اما در بازار ایران به دلیل افزایش قیمت انس جهانی و دلار ، تقاضا برای خرید طلا زیاد شد. همین مساله قیمت طلا را دست خوش تغییر کرد.

بازگشت سرمایه‌گذاران به بازار طلا

حالا سرمایه‌گذارانی که از بازار طلا عقب‌نشینی کرده بودند دوباره به سمت این بازار بازگشته‌اند.

سایت اتحادیه طلا هم علت افزایش قیمت طلا در بازار ایران را افزایش انس جهانی عنوان کرده و نوشته است: « قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی در پی عقب نشینی دلار، اندکی افزایش یافت.»

حالا فروشندگان طلا می‌گویند با تمام شدن ماه صفر بازار طلا اندکی رونق گرفته است اما آیا با رونق بازار، طلا در هفته پایانی مهر گران می‌شود؟

به گفته رئیس اتحادیه طلای تهران احتمال دارد با نوسان اندک قیمت دلار و انس جهانی و همچنین افزایش تقاضا طلا گران می‌شود. هر چند که افزایش نوسان قیمت طلا دیگر مثل سال‌های گذشته آزاردهنده نیست.

نوسان قیمت دلار هم آزاردهنده نیست

ابراهیم محمدولی به تجارت‌نیوز گفت: به نظر می‌رسد در روزهای پیش رو نوسان قیمت دلار هم چندان زیاد نباشد اما اگر ایران پای میز مذاکرات بروند ممکن است به طور مقطعی بازار طلا به مذاکرات واکنش نشان دهد. البته کاهش قیمت طلا، مستلزم روند کاهشی قیمت دلار و انس جهانی طلا است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در بازارهای جهانی ارزش دلار کاهش پیدا کرده به همین دلیل قیمت انس جهانی در روز چهارشنبه اندکی افزایش یافته است. از طرفی با پایان یافتن پاندمی ویروس کرونا تقاضا برای خرید طلا در بازارهای جهانی هم بیشتر شده است.

هر چند رئیس بانک مرکزی وعده ثبات نرخ ارز را در دولت رئیسی داده است اما بررسی‌ها نشان می‌دهد تورم همچنان در کشور وجود دارد و تنها ممکن است قیمت برخی اقلام به طور دستوری کنترل شود.

هفته گذشته مسعود ضرابی، رئیس اتحادیه طلای کرج گفته بود: «احتمال دارد در هفته پیش رو قیمت طلا با گرانی دلار بین دو تا پنج درصد افزایش را تجربه کند.»

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.