آن هوی شیر طلای ونیز را گرفت

شب گذشته ساعت ۲۱:۳۰ به وقت ونیز، از آن هوی فیلمساز چینی با اهدای شیر طلای ونیز برای یک عمر دستاورد هنری تجلیل شد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ونیز، شب گذشته ۸ سپتامبر آن هوی فیلمساز چینی پس از نمایش فیلم «عشق پس از عشق» شیر طلای یک عمر دستاورد هنری را از دست کیت بلانشت رییس هیات داوران امسال جشنواره ونیز دریافت کرد.

در بیانیه معرفی این فیلمساز آلبرتو باربرا از آن هوی به عنوان یکی از برجسته‌ترین کارگردان‌های آسیا یاد کرده بود که در طول ۴ دهه در ژانرهای مختلف فیلم ساخته است و از چهره‌های برجسته موج نوی سینمای هنگ‌کنگ شناخته می‌شود. موج نو جنبشی بود که در دهه ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ انقلابی در سینمای هنگ کنگ پدید آورد.

این کارگردان با معرفی فیلم جدید «عشق پس از عشق» از ساخت این فیلم به عنوان مبارزه‌ای خارق‌العاده یاد کرد زیرا زمانی ساخته شد که اعتراض‌های دموکراسی خواهانه در هنگ‌کنگ آغاز شده و همه‌گیری کرونا همه سفرها را متوقف کرده بود.

این کارگردان ۷۳ ساله در فیلم جدیدش داستانی از عشق را در روابط پرپیچ و خم و فساد اخلاقی جامعه هنگ کنگ پیش از جنگ جهانی دوم تصویر کرده است.

این فیلم برمبنای داستانی کوتاه نوشته آیلین چانگ ساخته شده و شخصیت اصلی آن یک دختر مدرسه‌ای از شانگهای است که از عمه ثروتمندش کمک می‌گیرد تا با افراد جدید و متفاوت آشنا شود.

هوی گفت: وقتی داشتیم فیلمبرداری می‌کردیم جنبش اعتراضی هنگ‌کنگ داشت شروع می‌شد و هر روز از طبقه پایین صدای شلیک گازهای اشک‌آور را می‌شنیدیم و حتی می‌توانستیم بوی آن را هم حس کنیم و من مجبور بودم هر شب با مترو به خانه برگردم. پس از ۵ ماه کار کردن در شرایط اعتراض‌ها و پاندمی سرانجام فیلم وارد مرحله پس از تولید شد و در این شرایط ارتباط گروه تولید از طریق مجازی بود.

وی عنوان کرد: خیلی سخت همدیگر را به صورت مجازی ملاقات می‌کردیم و برای همین است که ساخت این فیلم را یک مبارزه خارق‌العاده می خوانم.

هوی که حدود ۳۰ فیلم بلند ساخته است، در عین حال یادآوری کرد بهتر است خیلی از وضعیت سخت ساخت این فیلم صحبت نکند زیرا فیلم با سرمایه کمپانی‌های چینی ساخته شده و آنها اجازه ساخت فیلم را دادند اما کار در موارد جزیی با کات‌های سانسور روبرو شده است.

تیلدا سوینتون دیگر برنده شیر طلای یک عمر دستاورد، جایزه خود را در مراسمی که ۲ سپتامبر در شب افتتاحیه برگزار شد، دریافت کرده بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.