پست خواندنی بازیگر سینما: آیا من استعداد فساد دارم؟! +عکس

حمیدرضا نعیمی در اینستاگرامش پست قابل تأملی را منتشر کرده که مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.

به گزارش تازه نیوز، حمیدرضا نعیمی بازیگر سینما و تلویزیون متنی را در اینستاگرامش بازنشر کرده که مورد توجه قرار گرفته و در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود. در متن منتشر شده چنین آمده است:

آیا من استعداد فساد دارم؟
هنگامی که در رستوران یا هتل هستید و شکر، شیر یا چای خود را بیشتر از مقداری که در خانه مصرف می‌کردید، مصرف می‌کنید بیانگر این است که شما زمینه فساد را دارید.
وقتی که در رستوران یا اماکن عمومی هستید و مقدار زیادی دستمال کاغذی، صابون یا عطر استفاده می‌کنید، در حالی که در منزل خودتان این گونه نیستید، بدین معنا است که اگر شرایط اختلاس برای شما فراهم شود اختلاس می‌کنید.
اگر در جشن‌ها و بوفه‌های مفتوح(اپن) زیاد می‌خورید در حالی که می‌دانید شخص دیگری آن را حساب می‌کند، بدین معناست که اگر فرصت خوردن مال دیگران را پیدا کنید این کار را انجام خواهید داد.
اگر معمولاً هنگامی که در صف ‌هستید و حقوق در صف بودن را رعایت نمی‌کنید، پس شما زمینه‌ی این را دارید که برای رسیدن به هدف خود از کول دیگران هم بالا بروید.
اگر بر این باور هستید که هر چه را در خیابان و بیرون، پیدا کردید حقّ شما است در حالی که مال دیگران بوده است، پس قابلیّت دزدی در شما وجود دارد.
اگر جزو کسانی هستید که نام خانوادگی دیگران بیشتر از شخصِ آن‌ها برای شما اهمیّت دارد، یعنی این که در شما زمینه‌ی نژادپرستی وجود دارد و احتمال دارد که تنها با توجه به اصل و نَسَب دیگران به آن‌ها کمک کنید. هم چنین، ایده و افکار دیگران برای شما‌ مهم نیست بلکه تنها، عنوان شخص، برای شما اهمیّت دارد.
هنگامی که به قوانین راهنمایی و رانندگی توجهی ندارید و به آن اعتنایی نمی‌کنید، بیانگر این است که شما زمینه‌ی تجاوز و سرکشی را دارید حتی اگر قرار باشد اشخاص بی‌گناهی هم در این بین صدمه ببینند.
هنگامی که این پیام را خواندید و احساس کردید که این مسائل ضروری نیستند، یعنی این که شما مصلحت خود را بر مصلحت جمع ترجیح می‌دهید.
مبارزه با فساد را از خودمان شروع کنیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.