پرونده خرید جنجالی دوباره باز شد؛ از یحیی اصرار از هواداران انکار!

یحیی گل‌محمدی همچنان اصرار زیادی برای جذب مهاجم فصل گذشته سپاهان دارد.

به گزارش تازه نیوز، بعد از جدایی شهریار مغانلو از پرسپولیس و پیوستنش به سپاهان، کادر فنی پرسپولیس به فکر خرید مهاجم افتاد و آنها توانستند حامد پاکدل مهاجم فصل قبل آلومینیوم اراک را به خدمت بگیرند. پرسپولیسی‌ها قصد داشتند یک مهاجم خارجی را هم به تیمشان اضافه کنند. موضوعی که هم یحیی گل‌محمدی و هم مدیران پرسپولیس به آن اشاره و آن را تأیید کردند اما مهاجم مورد علاقه یحیی چه کسی بود؟ کی‌روش استنلی مهاجم فصل گذشته سپاهان، گزینه یحیی گل‌محمدی برای پیوستن به پرسپولیس بود هر چند باشگاه پرسپولیس به دلیل داشتن پرونده باز در فیفا اجازه خرید خارجی را نداشت و آنها نتوانستند به دلیل بدهی به کالدرون و بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی بازیکن خارجی مد نظر خود را جذب کنند. قبل از بازی مقابل استقلال تاجیکستان پرسپولیسی‌ها بعد از چند روز مذاکره با کی‌روش استنلی توانستند با این بازیکن به توافق برسند و قرار بود‌‌ در صورتی که مجوزهای لازم صادر شود این بازیکن برای عقد قرارداد به ایران بیاید. موضوعی که با مخالفت فدراسیون فوتبال همراه شد و پرسپولیس نتوانست قبل از بازی‌های آسیایی خود، بازیکن خارجی بخرد.

حالا و بعد از حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا و شکست تلخ مقابل الهلال، یحیی گل‌محمدی از مدیران پرسپولیس درخواست کرد هر طور شده برای شروع فصل جدید لیگ برتر، یک یا دو بازیکن خارجی جذب کنند. آن‌طور که شنیدیم یحیی به صدری دوباره درخواست خرید کی‌روش استنلی را داد و پرونده این مهاجم برزیلی برای حضور در پرسپولیس دوباره باز شد. نکته جالب در خصوص کی‌روش این است که از همان روزی که خبر مذاکره باشگاه پرسپولیس با استنلی منتشر شد‌‌ هواداران پرسپولیس به شدت علیه خرید این بازیکن موضع گرفتند و نسبت به جذب کی‌روش اعتراض داشتند. کی‌روش فصل گذشته عملکرد بسیار بدی در سپاهان داشت و به یک نیمکت‌نشین محض تبدیل شد. هواداران پرسپولیس هم با استناد به همین موضوع مخالف خرید استنلی هستند اما استناد یحیی گل‌محمدی برای خرید کی‌روش چیست؟

سرمربی پرسپولیس معتقد است تیمش در خط حمله به یک مهاجم بلندقامت نیاز دارد که بتواند به خوبی ضربه سر بزند. به غیر از این فاکتورهای فنی، گل‌محمدی به دنبال بازیکنی است که کاملاً فضای فوتبال ایران را بشناسد و بتواند خودش را با توجه به فرصت کم باقی ‌مانده تا شروع لیگ با تیم وفق دهد. مواردی که کی‌روش همه آنها را دارد. مورد دیگری که یحیی به آن اشاره می‌کند این است که با توجه به بودجه کم و محدود پرسپولیس برای جذب مهاجم خارجی، او گزینه‌ای بهتر از کی‌روش استنلی پیدا نمی‌کند. حال باید دید بالاخره ماجرای حضور کی‌روش استنلی در پرسپولیس به کجا خواهد رسید‌؛ هرچند قبل از آن مدیران پرسپولیس باید هرچه زودتر طلب کالدرون را بدهند و پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه را باز کنند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.