یک انتصاب و چند نکته؛

امید به حل مشکلات بازنشستگان فولاد با انتصاب مدیری از جنس بازار سرمایه

تحول در نظام مدیریتی کشور اکنون در رده های مختلف وزارتخانه ها نیز مشاهده می شود که با رویکرد دولت برای رفع مشکلات مردم تحقق می یابد. انتصاب حسین عامریان فرزند بزرگوار شهید از سوی وزیر رفاه به عنوان سرپرست موسسه حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد نیز از همین جنس است.

به گزارش تازه نیوز، با آغاز به کار دولت سیزدهم، ساختار اجرایی کشور نیز پوست اندازی کرد و مدیریت آبگوشتیِ ما نمی توانیم به مدیریت جهادی ما می توانیم تغییر یافت. در انتصابات دولت دکتر رئیسی علی رغم همه فضاسازی های رسانه ای می توان یک موضوع را مشاهده کرد و آن دادن فرصت به جوانان متخصص، با تجربه و دلسوز انقلاب و نظام است که به دور از باندبازی های سیاسی و برای مردم ردای خدمت بر تن می کنند.

تحول در نظام مدیریتی کشور اکنون در رده های مختلف وزارتخانه ها نیز مشاهده می شود که با رویکرد دولت برای رفع مشکلات مردم تحقق می یابد. انتصاب حسین عامریان فرزند بزرگوار شهید از سوی وزیر رفاه به عنوان سرپرست موسسه حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد نیز از همین جنس است. او که در مرحله دفاع از رساله دکترای خویش در مقطع دکترای حقوق می باشد پیش از این مدیریت مجموعه ها و هلدینگ های مختلف در حوزه های سرمایه گذاری از جمله مدیرعاملی و عضویت در هیئت مدیره هلدینگ سرمایه گذاری سعدی را بر عهده داشته است. فعالیت های گذشته او تبحر لازم برای بارورسازی سرمایه های شرکت ها را ایجاده کرده به گونه ای که وی به عنوان یکی از مدیران و صاحب نظران حوزه بازار سرمایه، بازرگانی و سرمایه گذاری در کشور شناخته می شود.

این موضوع یعنی انتصاب فردی متعهد و با دانشِ سرمایه گذاری در صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد، همان چیزی است که این صندوق به آن احتیاج دارد. در فعالیت های اقتصادی آخرین و مهم ترین مرحله توانمندسازی و فرآوری بازار سرمایه است که در نهایت می تواند سودهی و رشد اقتصادی را به همراه داشته باشد.

صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد یکی از هلدینگ های مهم کشور است که توانایی مدیریت آن از افرادی با توانایی ها و تجارب هلدینگ داری برمی آید. تمرکز بر سودرسانی و سودسازی مضاعف و سودآوری شرکت ها در فضایی شفاف و سالم مطابق با سیاست های دولت سیزدهم از جمله مواردی است که با سابقه حسین عامریان امید به تحول در این صندوق را بیشتر می کند. همچنین تجربه کاری وی در فضای بین المللی در سطح منطقه و در کشورهایی مانند عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان و … این فرصت را برای ارائه خدمات بهتر به جامعه هدف در دوران جدید صندوق فولاد فراهم کرده است. از سویی دیگر وی از خانواده معزز شهدا می باشد به طوری که مادر محترم ایشان همسر و فرزند شهید است و روحیه انقلابی وی باعث شده که به دلیل دست رد زدن به افرادی که خواهان امتیاز از او بودند فضاسازی ها و سم پاشی هایی علیه وی صورت بپذیرد.

مشکلات این روزهای صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد که مسائلی را برای بازنشسته های این صنعت به وجود آورده فعالیت در این صندوق را حساس و خطیر نموده است. مطالباتی چون برخورداری بازنشستگان فولاد از مستمری بالاتر از خط فقر و درمان رایگان و اصلاح احکام همسان‌سازی حقوق؛ موضوعات جدی هستند که مدیریت جدید این صندوق باید برنامه های دقیقی برای آن داشته باشد.

با انتصاب حسین عامریان به مدیریت صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد و مهارت وی در حوزه سرمایه گذاری و بهره مندی از روحیه جهادی امید می رود که همسو با سیاست های مردمی دولت، این مشکلات نیز مرتفع گردد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.