چراغ سبز آذربایجان برای بهبود روابط با ایران!

جیحون بایرام اف، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان تاکید کرد: باکو علاقه‌مند به توسعه روابط با تهران با توجه به اشتراکات فراوان دو کشور در زمینه‌های مختلف است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، جیحون بایرام اف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان تاکید کرد: علاقمند به توسعه روابط با ایران هستیم و همکاری‌های زیادی پیش روی دو کشور است.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره آینده روابط دو کشور گفت : می توانم بگویم با توجه به اشتراکات فراوان دو کشور ، طرح‌های زیادی برای همکاری‌های دوجانبه وجود دارد.

وی افزود: مطمئن هستم که روابط خوب گذشته را می‌توانیم بر اساس حسن همسایگی توسعه دهیم.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان با تاکید بر ادامه گفت‌وگوهای دیپلماتیک مسئولان وزارت خارجه دو طرف گفت: از گفت‌وگوهای رسمی و غیر رسمی دیپلماتیک هفته‌های اخیر خرسندیم و با گفت‌وگوهای تلفنی همکار محترم خودم (امیر عبداللهیان) اعتقاد داریم برخی مباحث قابل حل است.

وی افزود: اختلاف نظر میان همه‌ی کشورها محتمل است و هیچ کشوری از این قاعده مستثنی نیست و حتی ممکن است میان کشورهای همسایه هم باشد، اما مناسبت‌های نزدیک و همسایگی ما با ایران نشان داده با گفت‌وگو میتوان برخی این اختلاف نظرها را رفع کرد.

جیحون بایرام اف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان با اشاره به لزوم توسعه روابط دو کشور درپایان گفت: اولویت سیاست خارجی جمهوری آذربایجان حفظ و توسعه روابط با کشورهای همسایه به ویژه جمهوری اسلامی ایران است و باتوجه به زمینه‌ها و ظرفیت‌های فراوان همکاری‌های دو جانبه و پیشینه همیشه مثبت این روابط، در آینده نیز شاهد توسعه روابط دو کشور خواهیم بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.