ایران قلب لبنانی‌ها را شکست!

خبرگزاری رویترز، پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر لبنان را دراماتیک توصیف کرد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، پیروزی ۲ بر یک تیم ملی فوتبال کشورمان برابر لبنان در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، که در وقت‌های تلف شده و ثانیه‌های پایانی به دست آمد، در خبرگزاری رویترزبازتاب داشت.

این خبرگزاری تیتر زد؛ نمایش دیرهنگام ایران را شکست ناپذیر نگه داشت و تیم اسکوچیچ قلب لبنانی‌ها را شکست.

رویترز در گزارش خود از این بازی نوشت، ایران روز پنجشنبه در ورزشگاه صیدا با گل‌های وقت اضافه سردار آزمون و احمد نوراللهی به پیروزی دراماتیک ۲-۱ مقابل لبنان دست یافت و تیم دراگان اسکوچیچ را در صدر گروه مقدماتی جام جهانی حفظ کرد.

به نظر می‌رسید که سونی سعد با گل نیمه اول، پیروزی غیرمحتملی را برای لبنانی‌ها مقابل تیمی که ۵ بار به جام جهانی راه یافته به ارمغان آورده، اما آزمون در دقیقه ۹۱ بازی را به تساوی کشاند و نوراللهی ۴ دقیقه بعد گل پیروزی بخش را زد تا ایران بردی را که به سختی شایسته آن بود به دست آورد.

ایران با ۱۳ امتیاز از پنج بازی، ۲ امتیاز بیشتر از کره جنوبی پیشتاز گروه A آسیا در مرحله مقدماتی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ است.

دو تیم برتر هر یک از گروه‌های مقدماتی آسیا به مرحله نهایی سال آینده در قطر راه می‌یابند و تیم‌های سوم به یک پلی‌آف می‌روند تا پنجمین سهمیه احتمالی این قاره را در جام جهانی کسب کنند.

ایرانی‌ها خوش شانس بودند که بعد از اینکه سعد یک گل فرصت طلبانه را به ثمر رساند، هر ۳ امتیاز را به دست آوردند.
گل سعد در حالی به ثمر رسید که خط دفاعی ایران انتظار داشت که پاس عمقی عباس عاصی از سمت راست خط دفاعی به بیرون برود، اما وزش باد شدید از سمت پشت دروازه توپ را در زمین حفظ کرد.

این مهاجم تنها بازیکنی بود که این احتمال را می‌داد که توپ در زمین مسابقه باشد و با آرامش توپ را کنترل کرد و توپ را از بالای دست علیرضا بیرانوند درون دروازه جای داد.

ایران برای گل تساوی فشار آورد و به نظر می‌رسید که بازی را با ناامیدی به پایان برساند تا اینکه آزمون در اولین دقیقه وقت‌های اضافه از داخل محوطه گل مساوی را زد.

نوراللهی سپس با یک شوت از محوطه جریمه امتیاز را برای شاگردان اسکوچیچ ربود تا ایرانی‌ها را شکست ناپذیر نگه دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.