آمار جهانی کرونا امروز چهارشنبه ۱۰ آذر/ آمریکا همچنان صدرنشین مبتلایان و فوتی‌ها

آخرین آمار جهانی فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در جهان تا امروز چهارشنبه دهم آذر ماه منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۶۳ میلیون و ۵۷ هزار و ۴۷۰ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۲۳۳ هزار و ۳۴۸ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و همچنین ۲۳۷ میلیون و ۵۸۴ هزار و ۷۴۳ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

 بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا همچنین با بیش از ۴۹.۴ میلیون مبتلا و بیش از ۸۰۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۴ هزار و هند با بیش از ۴۶۹ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۴۹,۴۲۸,۹۱۳۸۰۳,۰۴۵
۲هند۳۴,۵۹۶,۷۷۶۴۶۹,۲۴۷
۳برزیل۲۲,۰۹۴,۴۵۹۶۱۴,۷۵۴
۴انگلیس۱۰,۲۲۸,۷۷۲۱۴۴,۹۶۹
۵روسیه۹,۶۳۶,۸۸۱۲۷۵,۱۹۳
۶ترکیه۸,۷۹۵,۵۸۸۷۶,۸۴۲
۷فرانسه۷,۶۷۵,۵۰۴۱۱۹,۱۳۱
۸ایران۶,۱۱۷,۴۴۵۱۲۹,۸۳۰
۹آلمان۵,۸۸۱,۴۲۳۱۰۲,۱۳۷
۱۰آرژانتین۵,۳۳۰,۷۴۸۱۱۶,۵۸۹

 

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۷۵ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۷۷۲ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۴۵ ابتلا و ۱۲۹ هزار و ۸۳۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آلمان، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.