عرق کاسنی مفید برای سالمندان

عرقیات گیاهی به خصوص عرق کاسنی خواص فراوانی دارند اما بازهم برای مصرف منظم آن بهتر است با پزشک مشورت کنید.

به گزارش تازه‌نیوز، عرقیات گیاهی به خصوص عرق کاسنی خواص فراوانی دارند اما بازهم برای مصرف منظم آن بهتر است با پزشک مشورت کنید

۱-درمان کردن یبوست
یبوست امری ناخوشایند است که بسیاری از افراد در سنین مختلف به خصوص سالمندی به آن دچار می‌شوند اما این بیماری، راه‌های درمان بسیاری دارد که یکی از آن‌ها مصرف عرق کاسنی است. شما می‌توانید برای بهبود در فرایند هضم و درمان یبوست افراد سالمند، از مخلوط عرق کاسنی و شاتره استفاده کنید.
۲- بهبود بخشیدن درد مفاصل
بیشتر سالمندان از دردهای مفصل، عضلانی و آرتروز رنج می‌برند. از دیگر خواص درمانی عرق کاسنی، بهبود و التیام بخشیدن به این دردهاست.
۳- کمک به درمان بیماری‌های کبد
هرچه عرق کاسنی تلخ‌تر باشد، در بهبود امراض کبدی موثرتر عمل می‌کند. ناگفته نماند که عرق کاسنی ادرارآور است و باعث دفع سموم از بدن هم می‌شود.
۴- حفظ سلامت پوست
مصرف عرق کاسنی باعث شادابی و طراوت پوست می شود و چین‌وچروک‌های پوست صورت افراد سالمند را تا حد قابل قبولی از بین می‌برد. همچنین در درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی مثل اگزما، آکنه و… هم موثر است.
۵- بهبود بیماری‌های قلبی
مصرف عرق کاسنی برای بهبود بیماری‌های قلبی در سالمندان که بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند، مفید است. در واقع مصرف عرق کاسنی می‌تواند از بروز سکته قلبی، سکته مغزی و بیماری‌های ناشی از آن جلوگیری کند.

منبع: بهداشت‌نیوز

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.