اتحاد ویروس‌ها علیه بشر؛ کرونا و آنفولانزا ترکیب شدند!

وزارت بهداشت اسرائیل می‌گوید نخستین مورد از ترکیب دو ویروس کرونا و آنفولانزا به نام «فلورونا» در این کشور به ثبت رسیده است.

به گزارش تازه نیوز، گفته می شود بیمار یک زن باردار جوان است که به دلیل ابتلا به بیماری در بیمارستان بستری شده است. با این حال، رسانه‌ها گزارش داده‌اند این زن علائم خفیفی داشته است.

پیشتر نگرانی‌هایی در خصوص احتمال ترکیب میان ویروس کرونا و آنفولانزا مطرح شده بود. وزارت بهداشت اسرائیل تاکید کرده این موضوع را مورد بررسی قرار خواهد داد که آیا ترکیب این دو ویروس می‌تواند باعث بروز یک عفونت جدی‌تر شود یا خیر.

آرنون ویژنیتسر، مدیر بخش زنان بیمارستان بیلینسون در شهر پتخ تیکوا در نزدیکی تل‌آویو می‌گوید این بیمار بلافاصله پس از ورود به بیمارستان تحت آزمایش هر دو ویروس آنفولانزا و کرونا قرار گرفته و جواب هر دو آزمایش نیز مثبت بوده است. ویژنیتسر تاکید کرده که برای اطمینان بیشتر این تست‌ها برای بار دوم نیز تکرار شده و باز هم جواب هر دو آزمایش مثبت بوده است.

با این حال، این زن روز پنجشنبه از بیمارستان مرخص شده و حال عمومی او نیز خوب گزارش شده است.

در مورد فلورونا چه می‌دانیم؟
در حال حاضر اطلاعات کمی در خصوص فلورونا وجود دارد. وزارت بهداشت اسرائیل در حال بررسی این پرونده است تا ببیند آیا ترکیب این دو ویروس باعث بیماری شدیدتر می‌شود یا خیر.

این وزارتخانه روز چهارشنبه گفت که افزایش موارد ابتلا به بیماری آنفولانزا به میزان نگران‌کننده‌ای رسیده است. هفته گذشته یک زن باردار ۳۱ ساله در نه ماهگی بارداری بر اثر عوارض آنفولانزا جان باخت، البته نوزاد او که از طریق عمل سزارین به دنیا آمد، زنده ماند.

ویژنیتسر در این خصوص می‌گوید: «افزایش تعداد آمار ابتلا به آنفولانزا در حالی رخ داده که ما در سال گذشته شاهد موارد ابتلا به آنفولانزا در بین زنان باردار نبودیم. این در حالیست که امروز تعداد بیماران آلوده به ویروس کرونا و آنفولانزا به شکل قابل توجهی افزایش یافته و در این میان زنان باردار نیز دیده می‌شوند.»

۱ نظر
  1. سلام علیکم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.