یحیی جایگزین شجاع در دفاع پرسپولیس را پیدا کرد

در بازی روز گذشته پرسپولیس مقابل تیم دسته اولی ملوان، در نیمه این دیدار یحیی گل محمدی دست به تغییر و آزمون جالب توجهی زد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از تابناک، حضور میلاد سرلک در پست دفاع میانی در کنار محمدحسین کنعانی زادگان. اتفاقی که معمولا انتظار می‌رود و بسیاری از هافبک دفاعی‌ها در تیم‌ها و حتی پرسپولیس به عنوان مدافع میانی نیز بکار گرفته شده بودند که نمونه آخر آن محسن ربیع خواه در این تیم بود.

سرلک که در نقل و انتقالات تابستانی از شهرخودرو به پرسپولیس پیوسته، طی این مدت در دیدار‌های لیگ قهرمانان توانسته طی هفت بازی این تیم، در ۵ بازی به عنوان بازیکن ثابت و دو بازی هم تعویضی فرصت بازی به دست بیاورد و البته در تمامی این دیدار‌ها در نقش هافبک دفاعی ظاهر شد. او با قدرت پاسوری و جنگندگی بالا توانست از حیث آماری نیز عملکرد مثبتی از خود به جا بگذارد و همین مساله عاملی شده تا اکنون در شرایطی که یحیی گل محمدی احمد نوراللهی و کمال کامیابی نیا را به عنوان زوج تکراری و موفق این سال‌ها در خط میانی و پست هافبک دفاعی در اختیار دارد، ایده‌ای تازه را در ذهن دنبال کند.

اینکه میلاد سرلک بتواند نمایش موفقی در این پست به جا بگذارد شاید از نمایش این تیم طی دیدار‌های تدارکاتی نمی‌توان اکتفا کرد. خلیل زاده و سرلک البته شباهت‌هایی از حیث فیزیک با یکدیگر دارند. خلیل زاده با ۱۸۲ سانتی‌متر قد، تنها یک سانتی متر بلندتر از سرلک بوده و البته توانایی او در توپ‌های هوایی و قدرت پرش، از او بازیکنی کم نظیر در فاز دفاعی در لیگ برتر می‌ساخت. هر دوی این بازیکنان البته راست پا هستند تا در این بخش نیز مشترک باشند. سرلک که سابقه بازی در تیم جوانان و امید ایران را نیز در کارنامه دارد، اکنون جدی‌ترین گزینه یحیی گل محمدی برای خط دفاعی و پست دفاع میانی و جانشینی شجاع خلیل زاده محسوب می‌شود.

جایی که یحیی گل محمدی با بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی تیمش، جذب سهمیه هفت لیگ برتری فرصتی برای تغییر ندارد و البته حضور دو هافبک دفاعی مدعی (نوراللهی و کامیابی نیا) نیز باعث می‌شود او چالش نیمکت نشینی را نیز کمتر تجربه کند. باید دید در ادامه فصل و البته دیدار‌های تدارکاتی باقیمانده، سرلک قادر خواهد بود با این پست بیشتر آشنا شود و به دومین بازیکنی تبدیل شود که با تفکرات یحیی بعد از تغییر پست (سیامک نعمتی)، نمایش بالاتر از حد تصور از خود به جا گذاشته‌اند و از سوی دیگر چالش پرسپولیس را بعد از خلا جدایی شجاع خلیل زاده را برطرف کند یا خیر.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.