وضعیت‌ آب‌و‌هوا امروز سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰

آسمان تهران امروز نیمه ابری همراه با بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، پیش بینی کلی بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری امروز در لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، زنجان، نیمه جنوبی استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل، نیمه شمالی و شرق خوزستان و برخی نقاط استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد همدان، قزوین، البرز، گیلان و تهران بارش باران، وزش باد شدید موقت و با احتمال رعد و برق در استان‌های جنوبی کشور پیش بینی می‌شود.

همچنین، بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر به صورت برف خواهد بود چهارشنبه در غالب مناطق کشور جوی پایدار پیش بینی می‌شود، فقط در بخش‌هایی از غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

پنج شنبه با ورود سامانه بارشی جدید، در شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف پیش بینی می‌شود. جمعه در غالب مناطق نیمه غربی کشور بارش باران و برف و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد که شدت بارش‌ها در کردستان، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، جنوب آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی خواهد بود.

شنبه در بیشتر مناطق کشور بجز پاره‌ای از مناطق شمال غرب و جنوب شرق بارش باران و برف پیش بینی می‌شود که شدت بارش‌ها در شمال شرق و جنوب کشور خواهد بود. امروز افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در تهران، البرز و اصفهان و چهارشنبه و پنج شنبه در اصفهان پیش بینی می‌شود. جمعه و شنبه در شمال غرب، غرب و استان‌های ساحلی دریای خزر دما ۶ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

همچنین جمعه در جنوب شرق، جنوب غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور و شنبه در نیمه شرقی و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد نسبتا شدید تا شدید رخ می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.