آمار جهانی کرونا سه‌شنبه ۲۸ دی/ انگلیس، فرانسه و روسیه پُرمبتلاترین کشورهای اروپایی

مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۳۳۱ میلیون و ۵۸۳ هزار و ۷۵۲ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۵۶۴ هزار و ۲۲ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۲۶۹ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۲۹۷ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

به گزارش تازه نیوز، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۶۷.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۸۷۴ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۷.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۲۱ هزار و هند با بیش از ۴۸۶ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۶۷,۶۳۱,۱۹۱ ۸۷۴,۳۲۱
۲ هند ۳۷,۶۱۸,۲۷۱ ۴۸۶,۷۸۴
۳ برزیل ۲۳,۰۸۳,۲۹۷ ۶۲۱,۲۶۱
۴ انگلیس ۱۵,۳۰۵,۴۱۰ ۱۵۲,۰۷۵
۵ فرانسه ۱۴,۲۷۴,۵۲۸ ۱۲۷,۲۶۳
۶ روسیه ۱۰,۸۳۴,۲۶۰ ۳۲۱,۹۹۰
۷ ترکیه ۱۰,۵۲۲,۰۹۹ ۸۴,۹۲۰
۸ ایتالیا ۸,۷۹۰,۳۰۲ ۱۴۱,۳۹۱
۹ اسپانیا ۸,۴۲۴,۵۰۳ ۹۰,۹۹۳
۱۰ آلمان ۸,۰۴۵,۳۴۸ ۱۱۶,۴۱۱

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۲۱ هزار جان‌باخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی بیش از ۱۵.۳ میلیون بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۲۲۴ هزار و ۱۹۶ ابتلا و ۱۳۲ هزار و ۹۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۰ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، ایران، کلمبیا، مکزیک، لهستان، اندونزی، اوکراین، هلند، آفریقای جنوبی و فیلیپین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.