نامگذاری خیابان نوفل لوشاتو ارتباطی به دولت فرانسه ندارد

با اهانت نشریه شالری ابدو به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) شائبه ای پیش آمد که نام خیابان نوفل لوشاتو به دلیل این اهانت است. خلیل آبادی درباره پیشنهاد تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو در تهران توضیح داد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از رکنا، حسن خلیل آبادی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، با اشاره به پیشنهاد تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو به دلیل اهانت نشریه شالری ابدو به ساحت پیامبر اسلام و حمایت مکرون رئیس جمهور فرانسه از آن اظهار کرد: هیچ انسانی حق ندارد با کاریکاتور به اعتقادات دیگران ضربه بزند.

وی افزود: حضرت امام (ره) زمانی که به فرانسه تبعید و در شهر نوفل لوشاتو سکونت داشتند، خیابانی در تهران برای گرامیداشت بنیانگذار انقلاب به نام نوفل لوشاتو نامگذاری شد. نامگذاری نوفل لوشاتو ارتباطی به دولت فرانسه ندارد و هیچ لطمه‌ای به ما وارد نمی‌کند‌.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه نمی‌توان احساسات خود نسبت به پیامبر مهربانی‌ها را در تغییر نام نوفل لوشاتو نشان داد، افزود: با اقدامات فرهنگی دیگر می‌توان میزان انزجار خود درباره اهانت نشریه شالری ابدو به ساحت پیامبر اسلام و حمایت رئیس جمهور فرانسه از آن را نشان داد.

وی گفت: یکی از اقدامات رسانه‌ای و فرهنگی مناسب در پاسخ به این عمل ناپسند، نامه مقام معظم رهبری به جوانان فرانسه بود که ایشان در این نامه می‌فرمایند که اگر کسی هولوکاست را انکار کند، جرم است، ولی اگر کسی پیامبر اکرم (ص) را انکار کند، جرم نیست؟!

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.