الماس سیاه فضایی به مزایده گذاشته می‌شود +تصاویر

یک الماس سیاه ۵۵۵/۵۵ قیراطی توسط خانه حراج ساتبیز ِ دبی به مزایده گذاشته می شود.

به گزارش تازه‌نیوز، این الماس قیمتی نادر که به آن لقب «راز» داده‌اند، تصور می شود از فضا آمده باشد، یعنی از برخورد یک شهاب سنگ یا یک سیارک حامل الماس به کره زمین به وجود آمده است.

به گفته ی خانه حراج ساتبیز، یک الماس سیاه تراش خورده ی طبیعی در این اندازه «اتفاقی به شدت نادر» محسوب می شود و انتظار می رود در مزایده ای که در ماه فوریه در لندن برگزار خواهد شد، ۶/۸ میلیون دلار به فروش رود. البته این الماس پیش از برگزاری مزایده، در دبی و لس آنجلس به نمایش گذاشته خواهد شد.

الماس های سیاه که به آن ها الماس کربونادو هم گفته می شود می توانند بین ۲/۶ میلیارد تا ۳/۸ میلیارد سال قدمت داشته باشند و مقادیری ناچیز از نیتروژن و هیدروژن در خود دارند، یعنی عناصری که در فضا وجود دارد. این الماس ها همچنین حاوی آسبورنیت هستند، ماده ای معدنی که در شهاب سنگ ها وجود دارد.

الماس سیاه

نیکیتا بینانی، کارشناس جواهر در خانه حراج ساتبیز ِ لندن این الماس را «یک پدیده ی طبیعی» خواند.

او گفت: «فروش این الماس فرصتی است تکرار نشدنی برای به دست آوردن یکی از نادرترین شگفتی های کیهانی با قدمتی چند میلیارد ساله که بشر تاکنون یافته.»

مزایده ی این الماس که به صورت آنلاین برگزار می شود، از ۳ فوریه آغاز خواهد شد و تا ۹ فوریه ادامه خواهد یافت و طبق اعلام خانه حراج ساتبیز، امکان خرید الماس با استفاده از رمزارز نیز وجود دارد.

سال گذشته نیز یک الماس ۱۰۱ قیراطی به مزایده گذاشته شد که پس از فروش، به گران ترین جواهر خریداری شده تا آن زمان توسط رمزارز بدل شد.

این الماس گلابی شکل به قیمت ۱۲/۳ میلیون دلار فروخته شد. برگزارکنندگان مزایده اعلام کرده بودند علاوه بر شیوه های سنتی، امکان خرید الماس با استفاده از بیت کوین و اتریوم هم وجود دارد. ساتبیز اعلام نکرد از کدام یک از این دو نوع رمزارز برای خرید الماس استفاده شده بود.

الماس سیاه

مدتی است که تعدادی از خانه های حراج پذیرای رمزارزها برای فروش اجناس گران قیمت خود شده اند، از جمله آثار نقاشی و NFT ها، توکن هایی مبتنی بر فناوری بلاک چین که استقبال فزاینده ای از آن ها برای انتقال مالکیت آثار هنری و کالاهای دیجیتال شده است. چارلز استوارت، مدیر خانه حراج ساتبیز چندی قبل، NFT ها و رمزارزها را رونق بخش بازار آثار هنری عنوان کرده بود.

منبع: روزیاتو

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.