چین یک سال است که هیچ فوتی کرونایی ندارد!

براساس آمارها و داده‌های جهانی، چین طی یک سال گذشته هیچ مورد فوتی ناشی از کرونا ثبت نکرده است.

به گزارش تازه نیوز و به نقل از فارس، خبرگزاری یونایتدپرس براساس آمارهای جهانی گزارش داد، چین، کشوری که منشا اولیه کرونا در سال ۲۰۱۹ بود طی یک سال گذشته هیچ موردی از مرگ و میر کرونا را ثبت نکرده است و در حال حاضر نیز میزبان مسابقات المپیک زمستانی است.

براساس این گزارش، بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در چین در همان ماههای اولیه شیوع این ویروس بود. آخرین مورد مرگ کرونایی در چین در ۲۸ ژانویه ۲۰۲۱ ثبت شده است و از آن روز تا کنون هیچ موردی از فوتی ناشی از این ویروس در سرزمین اصلی چین گزارش نشده است. مجموع کل فوتیها در چین ۴۶۳۶ نفر است و بعد از فلسطین با ۴۸۸۳ مورد در جایگاه هشتاد و ششم قرار دارد.

از زمان شیوع سویه اُمیکرون در کشورهای جهان، روز شنبه ۸۳۶۲ مورد فوتی و روز چهارشنبه نیز ۱۲۴۵۰ مورد فوتی در جهان ثبت شده است که بیشترین میزان از ماه مه سال گذشته است.

درحالیکه بیشترین تعداد مبتلایان در دوره اوج سویه دلتا حدود ۹۰۴ هزار مورد بود، شمار مبتلایان در دوره شیوع اُمیکرون در ۲۰ ژانویه گذشته ۳ میلیون ۷۰۰ هزار مورد بود و روز شنبه گذشته بیش از ۲ میلیون دویست هزار مورد مبتلا در سطح جهان ثبت شده است که بیشترین آن مربوط به ایالات متحده است.

روز یک شنبه در کل چین تنها ۴۳ مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است.

کارشناسان سیاست «تحمل صفر» دولت پکن در برابر کرونا، قرنطینه شهرهای بزرگ، آزمایشهای گسترده و واکسیناسیون را از عوامل اصلی موفقیت چین در مبارزه با کرونا می‌دانند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.